Prosíme - nepoužívejte v objednávkách a při registraci adresu GMAIL.COM !!

ESHOP

Vítejte

 

Právě jste našli SVĚT plný krátkých lyží

 Ještě více o nápadu - lyže BigBlade - lyže pro generace 2030

Krátké lyže WEX

 


Jak vznikly první české lyže se značkou WEX

"Horské kolo" mezi lyžemi

Model WEX Soft 123 Triax-3DR - Viking  

Model WEX Hard 123 Triax-3DR - Viking

 


 

Každý prodaný pár lyží z tohoto obchodu, je pro nás především osobní příběh zákazníka...

Nabízíme Vám především - moře plné kratších i delších - především rekreačních lyží, které mohou být i pro Vás právě ty "přiměřené" - a které v obchodech v podstatě nenajdete... lyže do 1 m  /   lyže nad 1m max. do 140 / 150cm.

Od sezóny 2019/20 jsou i naše lyže plně stabilizované - díky přídavnému Speed Adaptéru získáte dokonalý nástroj 2v1 - pro zábavu i klasické lyžování.

Naše výrobky nedodáváme do obchodů z toho důvodu, že se snažíme, aby každý námi vyrobený - nebo upravený - model krátkých lyží našel přesně cíleného zákazníka. Naší hlavní snahou je fungovat podobně jako lékař - většina zákazníků pochopí co nabízíme / a vyhledá nás / až když nás potřebuje.
Léky také nejsou volně prodejné - mohou i uškodit. Tak jako jakékoliv "nepřiměřené" lyže - a je pak jedno, jak jsou dlouhé.
Také naše kratší lyže jsou cíleně zaměřené na odstranění určitých problémů při lyžování - za určitých okolností Vám zajistíme úlevu - radost - novou chuť do sportování a "vyléčíme" Vás z pocitu, že VY na to nikdy nemáte. Že VY se nikdy lyžovat nenaučíte - že problém je přímo u Vás. Třeba je to úplně jinak...

Pro 90% problémů při ovládání lyží platí - problém je v tom, že možná používáte nepřiměřené lyže. Nepřiměřené délkově, nebo tvrdostí, nebo celkovým provedením. Naším cílem je Vám především pomoci = ODSTRANIT PROBLÉM způsobený komerčním tlakem ostatních prodejců a "profesionálů" - především z řad závodníků. 

Našli jste tedy víc než jenom obchod - jsme rodinná firma se sportovní historií, s výukou lyžování a s poradenstvím. Naše stránky jsme pro Vás připravili také jako gigantické  info-centrum. Po určitou dobu jsme si nechávali vyrábět - vyvíjeli a prodávali jsme - rekreační české lyže s naší vlastní značkou WEX, s námi navrhnutými parametry a designy. Výrobu pak ukončila neschopnost a neochota českých výrobců plnit naše požadavky na kvalitu, plnit dohodnuté parametry a úpravy lyží.
Také obrovský tlak výrobců na vytlačení lyží pod 140cm z trhu je naprostá šílenost - a proto tyto lyže na trhu v podstatě nenajdete. A pokud ano - jen jako ubohé, často nepoužitelné chudinky, bez nápadu a potřebných úprav. Ano - v podstatě je zakázaný jejich vývoj, jejich úpravy a jejich "vylepšování k dokonalosti". A zakázené čím? Kým?   .... Komercí - hamižností výrobců a prodejců - a obrovskými tlaky "profesionálů" vedoucích výroby a výrobní programy - co nejvíce zaměřené na závodní a komerční lyžování...
A tak se trochu snažíme Vám nabídnout to, co na běžném trhu prostě - neseženete.

Vyzkoušet si můžete všechny modely lyží přímo u nás / nebo u našich dealerů - a poté i zakoupit.                                   Čtěte také                                  
ÚVODNÍ SLOVO MAJITELE ESHOPU - Proč to dělám
 


Právě jste tedy zavítali na naprosto ojedinělé stránky rodinné firmy, zabývající se především distribucí lyží cíleně zaměřených na české sjezdovky a pro českého lyžaře. Nabízíme především lyže pro rekreační lyžování a jsme tady pro každého, kdo chce cenově dostupně, spolehlivě a bez omezení začít s lyžováním / zábavou / se zimními sporty - a potřebuje naší pomoc.

 • Lyže Vám připravíme v podstatě na míru - lyže PŘIMĚŘENÉ Vám, převládajícím sjezdovkám a Vašim výkonům.
 • Pomůžeme Vám odstranit problémy při ovládání lyží a především - chceme Vám v lyžování ULEVIT.
 • Otevřeme Vám nová - obrovská vrata do úplně nového lyžařského světa. Do světa, kde najdete více zábavy, odpočinku, rekreace a i adrenalinu.

 

Náš eshop Vás všude navede a vše vysvětlí... 

Naprosto ojedinělou specialitou našeho eshopu jsou naše REGÁLY - skvělý vychytávka pro nejrychlejší výběr lyží na internetu - tak jako v obchodě, i tady vidíte v každé hlavní kategorii s lyžemi ihned po načtení stránky nejprve kompletní nabídku zboží, pěkně seřazenou do regálu.

Pokud hledáte především lyže, pak ZDE najdete úplně všechny lyže z naší nabídky. Další třídění a dělení Vám již umožní navigace v každé kategorii.


* TESTOVÁNO NA LIDECH * 

Nabízíme Vám:
♦ lyže pro kohokoliv
♦ lyže pro toho, kdo má jakékoliv "omezení" - potřebuje ulevit v ovládání
♦ lyže pro rodiny - pokud potřebujete i skladnost - i přijatelnou cenu
♦ lyže pro první krůčky - potřebujete je pro výuku
♦ lyže pro ulehčení v ovládání - pokud nezvládáte současné vybavení = lyže pro slabší populaci, pro dámy a slečny
♦ lyže pro pokročilé - potřebujete více zábavy? Přidáme Vám motivaci
♦ lyže pro začátečníky - chci začít - potřebuji lyže pro úplné začátky a lehké ovládání
♦ lyže pro jakýkoliv handicap - pro ulehčení a pomoc ke vstupu na lyžařské svahy
♦ lyže proti nudě - zase Vás to bude bavit !
♦ lyže pro profesionály - další motivace, trenink, zábava - pomoc při výuce ostatních
♦ lyže pro instruktory - ulehčení pohybu, dokonalejší demonstrace, lyže pro Vaše zákazníky
♦ lyže pro přestup - ze snowboardu lyžařem
lyže pro každého kdo chce začít - sjezd, zábava, horská turistika /skialp

Neschováváme se za uměle vytvářené AMERICKÉ značky s tuctovými výrobky běžnými na trhu - po mnoho let jsme Vám nabízeli lyže z našeho vlastního vývoje a s našimi úpravami - s vlastními patenty a nápady - lyže WEX®  vyráběné (bohužel) v České republice, lyže s originálním řešením a s jízdními vlastnostmi, které jsme dotáhli k dokonalosti. Ani jeden za našich výrobků nešel do prodeje bez náročného zkoušení před finálními úpravami.


Jedním z našich hlavních produktů jsou také rentalové lyže pro lyžařské školy, instruktory lyžování a výuku lyžování


Jedna z lyžařských škol plně vybavená lyžemi WEX určenými i pro lyžařské instruktory

 Při prohlížení naší nabídky lyží PAMATUJTE - u nás platí: 

 • Ve vztahu k lyžaři neexistují lyže dlouhé / nebo krátké
 • Ve vztahu k nějakému měřítku - třeba při vzájemném porovnání - mohou být lyže buď delší nebo kratší
 • Ve vztahu k lyžaři jsou ale VŽDY pouze přiměřené / nebo nepřiměřené - a to k Vaší váze, výkonnosti, lyžařské technice, terénu a dosahované rychlosti.

V naší nabídce tedy najdete lyže přiměřené především váze lyžaře (především podle ní nejprve vybírejte kategorii) - pak přiměřené Vaší výkonnosti a stylu lyžování. To, zda mohou být naše lyže i pro Vás přiměřené, najdete v detailních popisech vlastností jednotlivých modelů.
Většinou by jste se tam měli "najít".

Při volbě našich lyží NEHRAJE VÝŠKA lyžaře téměř žádnou roli!

Naše lyže jsou zaměřené na kategorie

 • začátečník
 • zábava
 • slabší a lehounký lyžař
 • dámy a slečny
 • problémy s ovládáním klasických (delších) lyží
 • lyžař po úraze
 • pomalejší technické lyžování
 • přechod z modelů snowblade na "něco trochu stabilnějšího"
 • pro straší generace
 • a nebo i pro profesionála, který ztrácel na svých klasických (delších) lyžích motivaci - v davech ostatních lyžařů, v rozbředlém sněhu, na neupravené a úzké sjezdovce atd.

Přinášíme do lyžování nápad, nové zážitky a i nové možnosti ve výuce lyžování - nové možnosti především díky novým parametrům a jízdním vlastnostem některých modelů našich lyží...

Všechny lyže z naší nabídky prochází nejprve praktickým vyzkoušením, a pak teprve na základě osobních praktických zkušeností Vám předáme naše zjištění, doporučení nebo upozornění v detailních popisech lyží. I proto v naší nabídce některé veřejně prodávané modely lyží nenajdete, a část lyží (a některého jiného zboží) jsme si nechávali vyrábět v našem provedení, v našich úpravách a pod naší značkou kvality - WEX....V.Vopalecký EXkluziv.

Vždy se snažíme Vám v našem obchodě a ve spolupráci s našimi značkovými dealery WEX ( a spolupracovíky) Vám postavit / připravit / nabídnout především "Lyže na míru". S tím pak především souvisí naše exkluzivní Záruka spokojenosti = každý prodaný pár lyží z tohoto obchodu, je pro nás osobní příběh zákazníka...


Naše (i pro někoho kratší) lyže Vám umožní poznat bezpečně hranice technických možností tratě a vybavení a umožní Vám se stát špičkovým lyžařem - naše lyže jsou tím, čím jsou motokáry budoucím šampionům F1.


Tohle spousta závodních sjezdařů nechápe a nemáme s nimi a s jejich názory proto dobré zkušenosti. 
Nesmyslné argumenty o rychlostech, neklidných a pomalých kratších lyžích patří prostě někam úplně jinam....
Skvěle to však pochopili naši kolegové v Rakousku - sjezdaři trénující na lyžích Shortcarv dosahují ve světových pohárech špičková umístění. Naši "profíci", kteří osobně předemnou prohlásili, že na "takový sračky si nestoupnou", vyplňují poslední příčky... 

Naše rychlosti jsou odpočinkové, výukové a především rekreační. Podle svých schopností si volíme délku a tvrdost lyží, neklid v rychlostech je naším tachometrem určujícím bezpečnost jízdy. Ostatně - tak jako ve sjezdových disciplinách.

POUZE S TÍM ROZDÍLEM, ŽE TAK RYCHLE MY NIKDY JEZDIT NECHCEME. Jde o životy a zdraví nejen naše, ale i ostatních .... Naším krédem je pomalé, technické a bezpečné = rekreační a odpočinkové lyžování - a kdo se u nás nudí, volí lyže delší - tvrdší - pro rychlejší nebo i treninkové lyžování...

Závodních lyží (vše nad 150cm) u nás ale moc nenajdete - jsou jich plné regály jinde - v podstatě všude, kam vlezete....


 

Kdysi se vyráběla pouze JÍZDNÍ KOLA /  pak přišlo kolo HORSKÉ - a ovládlo svět.

 

Dnes se vyrábí pouze LYŽE.

- a co lze na lyžích vyvinout a dosáhnout, to Vám ukázali lyže WEX s úpravou a stabilizací 3DR -

Lyže WEX Soft 123 - Triax Viking

Tahle lyže nemusí ovládnout svět.. Ale je to opět jako vyměnit silniční kolo za kolo horské.
Zásadním způsobem Vám rozšíří možnosti využití a zábavy na lyžích v nejrůznějších podmínkách.

Jako se to kdysi stalo u jízdních kol.

Takže na závěr znovu naše poučka - ve vztahu k lyžaři neexistují lyže dlouhé / nebo krátké. 
   Mohou být jen přiměřené / nebo nepřiměřené.

 

Přiměřené třeba jenom ke stylu "lyžování"

Pohoda není náhoda.....

 

X

K ukládání nastavení a fungování všech funkcí webu využíváme vybrané soubory cookies. Plnou funkci webu můžete buď odsouhlasit, zakázat, ignorovat, nebo omezit vlastním nastavením. Více o cookies

Povolit všechny cookies
NASTAVIT COOKIES
Nesouhlasím s plnou funkcí