Prosíme - nepoužívejte v objednávkách a při registraci adresu GMAIL.COM !!

ESHOP

O značce WEX

Značka WEX

 Dovolujeme si Vám představit novou designovou a modelovou značku Czech Made lyží

 WEX = Václav Vopalecký - EXkluziv

Certifikát značky

Lyže ze Šumavy - lyže pro všechny generace a České sjezdovky...

Plakát lyže WEX

Grafický vývoj registrované značky:
Značka používaná u serie lyží vyrobených do 1.pol. r.2013
Původní znak WEX


Značka používaná u serie lyží vyrobených od 2.pol. 2013/14
+ značka pro oblečení a doplňky

Nová značka WEX


Pod touto značkou již dnes můžete na lyžařských svazích objevit nové, všestranně - univerzální lyže, v exkluzivním provedení a s ojedinělým designem.

Co je cílem naší značky?

Vývoj vlastních modelů vyráběných v našich formách Českými výrobci lyží - vývoj lyží o délkách do 150cm, s aplikací vlastních nápadů a úprav - především stabilizačních systémů.

Hlavní moto naší značky je především:

 • ulevíme Vám při lyžování
 • přineseme více zábavy
 • umožníme stálý výkonnostní růst
 • prodloužíme Vám sportovní mládí
 • naše  lyže uložíte i do kufru většiny aut
 • naše lyže může využít celá rodina
 • naše lyže jsou vyráběné především pro specifické české podmínky
 • nepotřebujete x párů lyží na x sněhových podmínek
 • připravíme Vám lyže přímo na míru...

Aplikujeme úpravy pro stabilizaci a lehké ovládání - úpravy takové, aby i lyže kratších délek získaly takové jízdní vlastnosti jako lyže delší.
Úpravy vyráběných modelů lyží řešíme tak, že si pečlivým výběrem najdeme vhodný model lyží - pečlivě jej projezdíme, vyzkoušíme - vyzkoušíme s různým vázáním na různých montážních bodech a pod různým zatížením - a navrhneme optimální vylepšení spočívající třeba ve výměně skluznice, změně úhlování hran, změně montážních bodů, doplnění vnitřních materiálů v určitých místech, výměnu standardního vázání za jiný model - a změníme tak často i dost zásadně jízdní vlastnosti lyží.

A protože se pak jedná o úplně jiné provedení, než je standardní nabídka modelu v původní formě, nabízíme po dohodě s výrobcem nový výrobek s designem a značkou WEX = V.V. Exkluziv.
Vznikne tak výrobek, o kterém víme vše - a dokážeme jej přiřadit zákazníkovi, který potřebuje PŘESNĚ takovou lyži.
Všechny naše lyže tedy nemusí vyhovovat VŠEM.
Nemáme tedy nějaký NEJlepší model.

Po několika letech vývoje máme ale i pro Vás nejméně jeden model, který je vyroben PŘESNĚ pro Vás.
Pro Vás bude tedy nejlepší.
Značka WEX se tak stává zárukou popisovaných jízdních vlastností, možností výběru "lyží na míru" a zabýváme se i vývojem úplně nových jízdních vlastností a nápadů ve výrobě lyžařského vybavení - především lyží pro rekreační lyžování.

Naší parketou jsou především lyže do 150 cm - které stabilizujeme a upravujeme tak, aby v jedné délce byly lyže vhodné pro různé zátěžové kategorie a zároveň vykazovaly (ve stejné délce) různé jízdní vlastnosti.
V současné době aplikujeme na lyže nové stabilizační systémy, vyvinuli jsme nové tvary a nové jízdní vlastnosti u několika modelů lyží - vlastních - nebo upravených pro naše potřeby a potřeby REKREAČNÍCH lyžařů.


Hlavní myšlenka serie lyží vyráběných pod touto značkou - jedna UNI délka / nastavené různé jízdní vlastnosti  =

 • délka 120 = jízdní vlastnosti jako klasické lyže 100 cm
 • délka 120 = jízdní vlastnosi jako klasické lyže 120 cm
 • délka 120 = jízdní vlastnosti jako klasické lyže 160 cm
 • délka 120 = jízdní vlastnosti jako klasické lyže 170

Všude - tedy u každého model - pak hraje hlavní roli váha lyžaře.


Zároveň pro všechny modely WEX platí - lehčí ovládání, skladnost, všestrannost = úsporná žárovka plně nahradí klasické.

ZÁKLADNÍ KONCEPCE ZAČKY WEX:
Pod touto značkou najdete již dnes několik (5 základních = 5 hvězdiček v logu značky) stěžejních modelů lyží, které jsou svými jízdními vlastnostmi zaměřené a připravené pro přicházející generace a na úzké, přeplněné a krátké - a většinou neupravené české sjezdovky = nevyrábíme lyže na pekelné rychlosti, lyže pro sjezdy po plochách lyží a překonávání nekonečných alpských plání. U nás najdete - lyže pro české sjezdovky / lyže pro každého

Pod grafickou značkou WEX vidíte pět hvězdiček.
Těchto pět hvězd znamená, že tato značka vyrábí 5 základních modelů lyží, které budou přizpůsobené pěti hlavním kategoriím lyžařů, kteří se pohybují na sjezdovkách (váhové kategorie od 40 do 130 kg).

 1. * začátečník - junior / podkategorie:
  - 40 - 80 kg začátečník / junior
  - 85 - 130 kg začátečník
 2. * začátečník - dospělý (pokročilý senior) / podkategorie:
  - 50 - 95 kg začátečník / pokročilý - dospělý
 3. * pokročilý / podkategorie:
  - 85 - 130 kg pokročilý
 4. * dobrý lyžař / podkategorie:
  - 60 - 95 kg dobrý lyžař
  - 85 - 130 kg dobrý lyžař
 5. * specialista
  - 80 - 130 kg více pro rychlost / sport

 

Každý model je přizpůsoben pro jinou váhovou a výkonnostní kategorii, od úplných začátečníků ve váhové kategorii 40 - 130kg, až pro velice dobré lyžaře s dobrou kondicí v kategorii do 100/110 kg. Modely mohou být i stejně dlouhé - ale vnitřní konstrukcí jsou přizpůsobené tak, aby získaly různé jízdní vlastnosti a vyhovovaly tak i v jiné kategoorii.
U nás tedy zásadně neplatí, že "..lyže 120cm jsem si už kdysi / kdesi zkoušel - ty nejsou pro mne..."
U nás platí - 120 NENÍ vždy 120.

Lyžař si může tedy volit z celé škály modelů WEX tak, aby při svém vlastním výkonnostním růstu (od začátečníka po velice dobrého a zdatného lyžaře v průběhu svého sportovního života) našel vždy následující model, který bude odpovídat i jeho profesnímu růstu a požadavkům na lyžařský styl = najde vždy jednoznačně lyži, která bude odpovídat přesně tomu, co od lyží očekává po tom, co se již naučil / zvládl / vyjezdil se.


WEX - vychytávky:

 1. Od sezony 2014/15 dostávají designy lyží WEX novou hodnotu k uvedeným parametrům. Za hodnotami o šířce špičky / středu / paty lyže najdete další písmeno abecedy - L,M,XL,XXL - písmena mohou být doplněna znaménkem +.
  Napadne Vás, co toto označení znamená? Je to velice jednoduché - tak jako u oblečení je skrytá "mohutnost postavy" za označením těmito základními písmeny (bundy atd.), stejným způsobem hned na první pohled poznáte i u našich lyží, zda Vám určitý model lyží "sedne přímo na tělo" - tedy zda alespoň všeobecně jeho konstrukce odpovídá proporcím = váze a síle - lyžaře.
  L  je především pro dámy a lehčí/ menší slečny a drobné lyžaře
  M je střed
  XL už musí mít sílu, je více sportovní a "pánský"
  XXL je jednoduše pro "nadměrné postavy = velké zatížený, vysoce agresivní sportovní výkon....

  Tyto údaje pak slouží i instruktorům lyžování, kteří pracují námi proškolenou výukovou metodou - okamžitě a na první pohled poznají, jakému lyžaři přiřadit pro výuku a další lyžování nejvhodnější lyže...
   
 2. Celý svět se zbláznil - všichni výrobci jdou především za ziskem - vyrábí a upravují dlouhé lyže tak, aby se chovaly jako krátké. My - na to jdeme obráceně. Máme pro Vás za rozumné peníze kratší lyže vyrobené tak, aby se chovaly jako delší.
  Hlavními - stěžejními modely značky WEX jsou kratší (na svou dobu = počkejte za deset/dvacet let...), širší lyže z kategorie SHORTIES v délce okolo 120/123 cm, u kterých je částečně při výrobě použita vlastní - speciální úprava geometrie lyže (technologie HARD - 3DR = vyztužení lyže pouhou geometrií + posilovač radiusu).
  Díky této úpravě se krátká lyže v jízdě lépe stabilizuje v přímé jízdě (zvyšuje se přítlak určitých částí lyží na sníh) a lyže lépe drží na hraně při výjezdu z oblouku (zvyšuje se tlak na určitou část hran).
  Lyže především zvládá čistě řezané oblouky v proměnlivém radiusu od 9/10 do 50m - i když naše lyže mají boční krojení větší  - dosáhli jsme tedy toho, že BEZ NUTNOSTI VĚTŠÍHO BOČNÍHO VYKROJENÍ zvládá lyže i menší radiusy oblouků.

Tyto modely lyží nové koncepce (kombinace lyže / snowblade = BigBlade) jsou zaměřené na lehké ovládání, univerzálnost, všechny druhy terénu a sněhové podmínky. Nově - a poprvé v historii lyžování - tím také přicházíme s doplněním řady krátkých lyží shorties o model určený pro lyžaře s vyšší váhou - okolo 120 až 130 kg.

Optické srovnání - tvar a délka:

Lyže snowblade:

Lyže snowblade

Lyže BigBlade:

Lyže BigBlade

Klasické krátké lyže - shorties:

Klasické krátké lyže - shorties

Název nové kategorie lyží - BigBlade - zavádíme od roku 2014, kdy i na základě reakcí stávajících majitelů docházíme k přesvědčení, že neprodáváme klasické lyže - tohle je něco víc ... to jsou BigBlade.

Přicházíme tedy se zajímavou koncepcí lyží - BIGBLADE, které se umí i v délce okolo 120cm chovat jako klasická lyže v délkách okolo 150-160cm, s mnohem lepší manevrovatelností a s výborným držením v oblouku na hraně i při větších náklonech lyžaře a nejprudších sklonech svahu - bez nutnosti používat nesmyslné, drahé a strašlivě těžké podložky, "kolíbky" a desky.

Lyže BigBlade jsou směsí jízdní vlastností klasické lyže - ovladatelnosti modelů snowblade - a výhody širších skiboardů ... to jsou lyže BigBlades.

První maloseriový model z kategorie BigBlade  (určený i pro vyšší zatížení) byl model roku 2009/10 - Wex - HARD 120 - Black a Blackread:
Wex - HARD 120 - Black a Blackread
Wex - HARD 120 - Black a Blackread


Tvrdší, carvingová lyže, jejíž parametry byly vytipované na základě dlouholetých zkušeností a speciálním proměřováním jízdních trajektorií lyžaře na svahu ve vztahu k zatížení lyží, odstředivé síle, poloměru ideálního oblouku, průměrným sklonům svahů v naší republice a s přihlédnutím k základním fyzikálním silám, působícím za jízdy na lyžaře
Lyže určená především všem lyžařům ve vyšší váhové kategorii od 110 do 130kg nebo sportovně zaměřeného - silového lyžaře od 75/80 kg.

Tento model lyží vznikl především pro doplnění kategorie lehce ovladatelných kratších lyží i pro lyžaře, kteří díky své vyšší váze doposud vhodnou krátkou lyži na trhu nenašli.

Jak jezdí WEX Hard / Titanium? Zde stahuj balíček záběrů - bez úprav, živé záběry natáčené z jízdy - většinou z pohledu lyžaře...

Pokračováním této ojedinělé serie je model Wex - SOFT 120 (kde se tady vzaly), který spatřil světlo světa v létě 2010 a byl testován od zimy 2010/11, s uvedením do prodeje roku 2011/12. Tento model je určen pro lyžaře střední váhové kategorie (cca 60 - 100/110kg), je u něj použita také technologie úpravy paty Hard 3DR, tenkrát ještě s mírně oslabeným účinkem. Tento model lyží byl více zaměřen i na klasického lyžaře a klasické lyžování, včetně měkčího vedení smýkaných oblouků - pro využití ve všech terénech a za všech lyžařských podmínek.

Lyže zvládala všechny lyžařské styly, včetně základního bodycarvingu (bez nutnosti používat vysoké, těžké a drahé kolíbky, podložky a zvýšené vázání), zvládala jízdu v hlubším a měkčím sněhu, extrémní rychlosti na hraně a zábavu na sjezdovce i ve snowparku - několik momentek focených s těmito lyžemi.... Ani bodycarving v základní - jednoduché formě nebl problém..

Od sezony 2012/13 přicházíme s inovací - lyže WEX - SOFT 120 dostávají titanalovou desku pod vázáním ( na lyži to byla oblast v bílé barvě) a inovovaný design s vlastnoručním podpisem autora úprav - přichází

WEX SOFT 120 - TITANIUM

WEX SOFT 120 - TITANIUM

Hlavní kombinace do sezony 2013/14 WEX SOFT 120 - Titanium :

WEX SOFT 120 - TITANIUM

Ve sportovním provedení s vyztuženým středem titanalovou deskou a s exkluzivním rentalovým vázáním Marker M11 Glide Control DEMO a Marker M 12 GC - Demo získala tato lyže špičkové jízdní vlastnosti a ve své době to byla opravdu "bomba".
Pro sezonu 2012/13 byla doslova bezkonkureční ve své třídě - exkluzivní držení na hraně až do oblasti bodycarvingu, jisté vedení v oblouku, měkké překonávání nerovností v jakékoliv rychlosti na hraně i v přímé jízdě a lepší stabilita lyží v přímé jízdě než u lyží ze stejné délkové kategorie, dosud dostupných na trhu.

Lyže zvládá i volný přechod do smyku a díky parametrům - hlavně radiusu - který jsme vytipovali pro naše lyžařské podmínky jako ideální (především zkušebními jízdami v automobilu určitou rychlostí / v určitých poloměrech zatáčení - včetně zkoušek na skloněné vozovce) se stala ideálním lyžařským vybavením, které se hned v první sezoně stalo pro desítky lyžařů doslova drogou.... lyže pro všechny rychlosti, pro všechny terény, pro každý sníh ... s maximální skladností a minimální váhou, kterou lze u "dospělých" lyží dnes dosáhnout (do 4,5 kg včetně vázání).

Pozor - nejedná se o modely LYŽÍ PRO KAŽDÉHO ! Na těchto lyžích (dnes modely označené 3DR) už musíte mít základní cit pro hrany, a ideální využití je především jízda po hraně - carving... není to tedy lyže pro úplné začátečníky, až v úpravě RELAX ji pak využije i mírně pokročilý lyžař, který má pak šanci na raketový růst své techniky...

V sezoně 1013/14 také přicházíme s dalším - opět inovovaným modelem lyží BigBlade - tentokrát pro vysoce sportovně založeného lyžaře s váhou od 85kg, nebo klasického lyžaře do 125/30 kg - WEX - HARD 120 - Titanium

Vylepšená verze modelu WEX - SOFT 120 - Titanium pak dostala podélný triaxiální laminát, tím se výrazně zpevnila po délce i v torzi a i díky zabudované titanalové desce pod vázáním se stala dalším "ledovým přeborníkem". Mezi testujícími lyžaři se jí začalo přezdívat

- BULDOK - kousne - a nepustí.
Lyže WEX Hard 120 - Buldok


Další vývoj značky
Vývoj těchto modelů samozřejmě nekončí - stále přichází nové úpravy, nové a nebo upravené modely, nové nápady.

Od sezony 2013/14 přichází úplně nová úprava geometrie, použitá prvně v historii lyžování - tzv. 3D Radius (3DR). Úprava, která umožní relativně rovné lyži vytáčet na hraně i poměrně ostré oblouky, tak, jako zároveň lyže zvládne v menším náklonu i dlouhý oblouk - třeba pro stabilní R od 9 do 30m.

Úprava zároveň stabilizuje lyže na hraně i v přímé jízdě, zajistí lyži lepší plutí v měkkém,  rozbředlém, a hlubším sněhu tak, jako by lyžař jel na upravené sjezdovce (Schnee Matsch Ski) a zvýrazní držení lyží na ledu a plotnách....

Od sezony 2016/17 byla úprava 3DR ještě posunuta na vyšší úroveň malou změnou geometrie - a lyže se tak dostaly na vrchol ve svém vývoji. Tyto modely v posledním provedení najdete v této kategorii.

 Model WEX-Soft 123 Titanium - 3DR

 Model WEX-Soft 123 Titanium - 3DR


Unikátní technické řešení je chráněné vidimací pod číslem:

"Posilovač 3DR" - Technické řešení 1-9-2016/WEX - č. vidimace 167/Ru/2016


 


Není technicky možné na této stránce sledovat stálý a detailní vývoj modelů.
Základní koncepci se budeme snažit dodržet a do budoucna u nás najdete doslova a do písmene = Lyže BigBlade - lyže pro české sjezdovky / lyže pro každého.

Další WEX-vychytávka:
U všech modelů WEX  má lyžař (podle volby vázání) možnost úpravy jízdních vlastností lyží volným přenastavením speciálního vázání, kdy si tak sám lyžař může kdykoliv přizpůsobit chování lyží sněhovým a terénním podmínkám a svému stylu lyžování.
Vázání je uchyceno v místě, kde se při posouvání celého vázání dopředu nebo dozadu nejvýrazněji mění jízdní vlastnosti lyží.

Z tohoto důvodu používají všechny naše modely lyží BigBlade v provedení SOFT a HARD rentalové vázání (a v průběhu vývoje jsme s tímto vázáním začali osazovat všechny námi dodávané modely lyží) - tedy vázání s posuvnou špičkou a patou, popřípadě vázání M-Schizo = celoposuvné vázání.
Špičku i patu je tak možné posouvat dopředu a dozadu a tím měnit podle potřeby těžiště, zatížení a točivost - tedy celkové chování - jízdní vlastnosti lyží.

Lyžař si tak může podle svého lyžařského stylu upravit velice jednoduše svoje lyže tak, aby např. lépe držely na hraně v rychlosti na prudkém svahu, nebo lépe smýkaly na mírném svahu, přizpůsobily se jízdě v hlubším a rozbředlém sněhu, přizpůsobily se co nejlépe různým rychlostem a jeho jízdnímu stylu (jezdím více na patách, sportovně, rekreačně ...) a nebo se co nejlépe držely na hraně i na modrém ledu (pozn. - extrémně tvrdý led na Alpských ledovcích).
Každý si tak může lépe přizpůsobit jízdní vlastnosti lyží svým potřebám.

Poprvé tak může lyžař zakoupit doslova několik různých lyží v jedné.

Zároveň jsme poprvé v historii lyžování (KONEČNĚ ! ) začali značit naše lyže s designem WEX speciálním označením, podle kterého pozná prodejce i kupující na první pohled, pro jaké optimální zatížení je konkrétní model lyže určen.

Značení tvrdosti na lyžích WEX

Přijde tak brzy nová éra ve značení lyží ?!? Byl by nejvyšší čas - zákazník i prodejce to potřebuje - to žádný výrobce na světě neví jak na to .... ?!?


SHRNUTÍ - rychlý přehled prvních modelů WEX BigBlade 120:

Přehled prvních modelů lyže WEX 120

(pozn. z technických i časových důvodů není možné zobrazit kombinace se všemi modely vázání a nejnovější provedení)


EXKLUZIVITA ZNAČKY

Lyže BigBlade se značkou WEX jsou distribuované POUZE přes zaučené instruktory, učitele lyžování a veřejné lyžařské školy s personálem vyškoleným v praxi.

Tento model lyží není v prodeji v žádné klasické prodejně - lyže v tomto provedení nedostane do ruky neinformovaný velkoobchod nebo prodejce, který pouze lyže podává přes pult.

 1. Zajišťujeme tak exkluzivitu značky WEX®
 2. Kdo tyto lyže nezná v praxi, není jejich prodejcem!
 3. Modely lyží BigBlade WEX NIKDY neprodává něčí zaměstnanec.

Lyže se značkou WEX se vyrábí v České republice, u výrobců lyží a sportovních výrobků, kteří zajišťují výrobu i nejznámějších světových značek lyží. Nepotřebujeme se ukrývat pod fiktivní AMERICKÉ značky nebo zahraniční výrobce.

My - a pod touto značkou nabízené výrobky - pocházíme z ČESKÉ REPUBLIKY ® - na lyžích jsou použity materiály a technologie, které se všeobecně používají ve výrobě lyží.


Další produkce
Další v naší modelové řadě jsou i krátké lyže snowblade, vyráběné v malých seriích se speciálním designem nebo odlišnými kombinacemi barev a vázání než u původních originálů. Tyto modely jsou často převzaté ze seriově vyráběných modelů (po našem vyzkoušení jízdních vlastností a po jejich úpravách) a snažíme se tak doplnit pestrost trhu .

U modelů z dílny Wex navíc oproti seriovému provedení používáme i kombinace pojistného vázání s takovými parametry, které mají pokud možno co nejpříznivější vliv na jízdní vlastnosti lyží (minimální nebo cílené omezení průhybu, vytvrzení měkčích patek, zlepšení torze, skluzu, držení na hraně apod.).

Další maloseriové řady lyží neustále doplňujeme.

Všechny lyže a kombinace s vázáním z naší nabídky zkoušíme a testujeme v praxi pro dosažení co nejpříznivějších a přesně cílených jízdních parametrů. Také všechny lyže od ostatních firem z naší nabídky před zavedením do prodeje nejdříve testujeme v praxi na sněhu, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout volbu lyží s právě takovými parametry, které budou nejlépe vyhovovat jejich požadavkům.

Co zákazníky často překvapí je skutečnost, že některé modely lyží běžně prodávané v obchodní síti u nás v nabídce nenajdete. Pokud jsme takové lyže vyzkoušeli, a z nějakého důvodu jsme je vyřadili z prodeje, najdete je určitě v této sekci.

Snažíme se tak zákazníkovi zajistit 100% spokojenost se zbožím, které u nás zakoupí - i z důvodu poskytování výjimečné a ojedinělé záruky, kterou jsme si mohli dovolit poskytovat od sezony 2011/12 . Doufáme ale, že vyřazených modelů bude co nejméně a tato kategorie bude pořád prázdná ....


     Majitel značky -

Václav Vopalecký
Podpis

Lyže BigBlade = ROLLS-ROYCE mezi lyžemi / tyhle lyže si to zaslouží.


   

 A na úplný závěr odkaz:  PŘEHLED MODELŮ WEX SOFT / HARD / SoftMax

Přejeme Vám všem i nadále a pořád a stále - HODNĚ ZÁBAVY i NA LYŽÍCH se ZNAČKOU

 

X

K ukládání nastavení a fungování všech funkcí webu využíváme vybrané soubory cookies. Plnou funkci webu můžete buď odsouhlasit, zakázat, ignorovat, nebo omezit vlastním nastavením. Více o cookies

Povolit všechny cookies
NASTAVIT COOKIES
Nesouhlasím s plnou funkcí