Prosíme - nepoužívejte v objednávkách a při registraci adresu GMAIL.COM !!

ESHOP

Aktuální sr.čky ....

26. 02. 2023, 16:49

Co nás zaměstnávalo poslední týdny...

Kdo trochu sledujete naší nabídku se zajisté dočetl, že se rozcházíme s dalším výrobcem našich lyží - SPORTEN / KÄSTLE a tím v podstatě končí značka WEX na lyžích.

  Tento článek je plný vulgarismů tak, jak mi to právě lezlo "z huby". Aktuálně jsem nasr...


Následující text uvádím především z důvodu ochrany kvality výrobků značky WEX a v souvislosti s možným poškozením jména mé osoby - a v neposlední řadě také jako varování.


Můžu Vás na 100% ujistit, že se jedná především - a hlavně - o totální neschopnost a nechuť českých zaměstnanců plnit jen maličko náročnější úkoly v zaměstnání, spočívající třeba jenom v navýšení množství jejich práce (v práci).
Také neskutečně obrovské ego, lhaní a zatloukání vlastní chyby, vymýšlení si důvodů proč něco nejde - proč jsme něco posrali - a proč si raději máte jako zákazník nechat dělat výrobky někde jinde, je do nebe volající hrůza a děs - bohužel se s tím v poslední době setkávám stále častěji. Vůbec není divu, kde teď jsme - celkově jako naše republika.

Jakákoliv chyba ve vedení, jakýkoliv nedostatek ve vlastní práci, všechno si dokážeme okecat a svést na druhého. I to, že v práci jako zaměstnanci v podstatě nechceme pracovat - nechceme dělat cokoliv "navíc" než je zaběhnuté - to prostě sere každýho - a to vše se tvrdě projevuje v krachujících odběratelích, ve stoupajících cenách a ve stoupající nespokojenosti tohoto národa.

 

Příliš kritiky najednou? Tak čtěte dál...

Jak jsme začínali - a proč.

Více než 10 let jsme si nechávali vyrábět některé modely lyží i u firmy SPORTEN - dnes Kästle.
Proč ?
Jako každý jiný prodejce jsem z počátku začal odebírat od tohoto výrobce standardní výrobky - tedy především lyže z kategori nazvané (u výrobce) TWIN TIP. Nevím proč zrovna TWIN TIP - ale budiž. Twin tipové lyže to v podstatě jsou.

Po několika letech - v začátcích - chtěl přejít výrobce (SPORTEN) na nové modely v této kategorii a byl jsem požádán o tipy na formy.
Tipy jsem dodal - a začala výroba modelů Stringer 99 / Wolfram 124 - 136 - 148.

Jaké ale bylo moje rozčarování - až zděšení, když už na první serii se v podstatě nedalo sjíždět.

1) Do skluznic byla vyrytá - doslova vyrytá hluboká orba - šílená podélná struktura (viz foto), která prý byla doporučená výrobě závodním lyžováním. Na Twin Tipových - tedy v podstatě Freestylových lyžích - tihle umělci začali používat hluboké profilování, které v podstatě znemožňovalo smyk a nutilo jezdit pouze rovně - nejlépe po hranách. Přitom zaslané vzorky měly všechny hlazené skluznice tak, jak je to normální a jediné řešení u těchto lyží - a to na celém světě.
2) Na povrchu lyží byla použita měkká folie, do které jste udělali vryp i nehtem
3) Konstrukce byla tak měkká, že k prohnutí o 3,5cm ve středu lyže stačilo jen 20 kg (u délky 124cm) a montážní bod byl zvolen tak, že lyže byly šíleně neklidné. 
( Mimochodem - jeden ze zákazníků, který používal naše lyže z formy Wolfram 124 s našimi úpravami, si na předváděcí akci SPORTEN půjčil originální Wolframy Sporten. Prý pro srovnání - své Wexy nechal ve stojanu u technologů. Po návratu byla kolem jeho lyží skupina zaměstnanců s metrem - a jen se rozprchli. Od další sezony už měly všechny lyže Wolfram a Stringer náš montážní bod = opsaný z lyží WEX, který se u lyží SPORTEN lišil o 2-4 cm podle délky lyží (kromě délky 148 - tam se pořád lišíme, ty od nás nikde neměli možnost opsat...). V pořádku - ale hubu neotevřou, to se musí plazit potichu po zemi k lyžím aby si je přeměřili... Ano - zákazníci jim na předváděčkách hlásili, že se jízdní vlastnosti lyží s jedné a té samé formy nedají srovnat .... )

Nepomáhaly urgence - nepomáhaly prosby ani požadavky na změnu tvrdosti, na změnu ochranných folií, na změnu strukturování skluznic nebo montážního bodu. NIC - " ... pane, vy jste debil - naši technologové ví co mají dělat".

Nebyla jiná cesta - pokud jsem chtěl našemu lyžování (lyžařům) pomoci, musel jsem na to jinak. Pokud bych začal lyže se značkou SPORTEN upravovat k dokonalosti, byly by to dokonalé SPORTENY - ale ne u každého kdo je prodává - a Sporten jednoznačně v tomto segmentu dokonalost a ani úpravy nechce.

Tak - a proto vznikla značka WEX

Založil jsem značku WEX (W= Václav Vopalecký / EX = exkluziv) a pustil jsem se do toho samého, co jiné lyžařské značky. Zadal jsem do výroby své vlastní požadavky, požadavky na dokonalé folie - vyztužení středů lyží - vyhlazení skluznic - vlastní designy - a montážní body jsem si volil svoje = najeté v praxi, ne odhadnuté technologem (některé naše testovací lyže měly i 24 = 3x8 - různých otvorů pod vázáním ze změn pozice vázání tak, aby jízdní vlastnosti byly dokonalé)..

To byl první krok k tomu, abych ve výrobě začal být nenáviděn.
Ano - objednával jsem max. 200 párů lyží ročně - to je směšné množství - ale i to je práce a možnost nějakého zisku pro výrobu, protože jsem vždy platil navíc "příplatky za nadstandardní výrobu". Ne jako jiní "značkáři" v této zemi, kteří si jenom lepí na lyže jiné folie, píšou na ně Made in USA a AUT - a jsou světoví. A výrobou milovaní - plní obraty a není s nimi "práce". My jsme "předali" výrobě za dobu naší spolupráce pouhé 3 000 000 Kč za to, co pro nás vyrobili.

A tak jsem já - i vy - měli několik let za sebou k dispozici (téměř) dokonalé výrobky, které přesně splňovaly to, co zákazník potřeboval - lyže měly skvělé jízdní vlastnosti, trochu něco vydržely a i občas vypadaly mnohem lépe, než "standard".
Bylo to obrovské množství práce - sám jsem si lyže zkoušel, navrhoval úpravy - sám jsem si dělal designy, sám jsem řešil jízdní vlastnosti s různým vázáním a pod různým zatížením - a sám jsem diskutoval s majiteli - nejen emailem, ale i přímo na svahu.
Na navíc - pomohly mi k tomu i moje lyžařské a profesionální zkušenosti.

Pak přišel covid - vše se hodně, hodně zaseklo - a po něm přišel první rok v době ekonomických problémů.

A k nim se přidaly problémy - nečekané - v myšlení lidí.
Byla to příčina právě ve viróze, že se změnily mozky mnoha lidí, že náhle začali přemýšlet jako smyslů zbavení - že neumí číst, nevnímají psané slovo = neplní psané požadavky a nechápou souvislosti ?!? Nebo - ale to určitě NE - je to všechno po očkování ?!?

V průběhu předešlých let se výroba tak nějak - vylepšovala. Byly problémy - ale ne neřešitelné.
A najednou ?!?
Poslední serie vyrobených lyží nám přišla 1 den před Vánoci. Prý nebyla instalovaná nová linka - prý jsou přeplněné výrobní kapacity.
Dodané lyže už ale měly náznaky rzi na hranách - někde musely již týdny odpočívat.
Také po stížnostech jsem se dozvěděl, že lyže byly dělané ještě na staré lince ... proč každý říká něco jiného? Jen výmluvy - lež.
K tomu nám bylo sděleno, že další požadavky na výrobu budou splněny pouze v případě, že uděláme mnohem větší objednávku - alespoň 100 párů od modelu. Máme 3 základní modely - takže min. 300 párů.

... Nestíháme jich "nadvyrobit" 100 - objednávejte příště 300 ! ...

Absurdní.
Lyže Vám dodáme v době, kdy hlavní prodej už máte za sebou - v podstatě Vám znemožňujeme je prodat tím, že sami nestíháme vyrábět - a přijde nová podmínka - ".... příště si zvyšte objednávky na trojnásobek ?!? ....

To nejšílenější ale teprve přišlo.
Na lyžích nebyly instalované zaplacené výztuhy - celkově byly i lyže ostaní - ty bez výztuh - mnohem měkčí něž byl standard, a šílenost - nebylo dodržené vyhlazení skluznic (zaplacené jako speciální úprava) a na lyžích byla provedena - opět hluboká orba:

Naprosto šílené - lyže drhly, ve skluzu trhaly kotníky - děs. Tohle považuji za sabotáž.
Téměř 100 párů lyží jsme museli naložit, odvézt na stroj na vyhlazení - spousta práce, peněz..
/Takže nemějte prosím obavy, "zmetky" se k Vám nedostanou - lyže jsme všechny upravovaly, případně jsme měnili popisy na upravené zatížení./
Reakce výroby?
Technologové vzkazují, že jemnější strukturu nelze docílit - že to neumí!
Technologové vzkazují, že ONI mají jinou FILOSOFII broušení !
Co mi je do filosofie technologů - já mám zaplacený požadavek na své úpravy, ne na aplikaci filosofie nějakého technologa!

Vy zmetkové - na Vámi vyráběných stejných lyžích SPORTEN jste docílili alespoň poloviční hrubost:

Lyže WEX byly nepoužitelné, výmluvy byly jako u postižených mozkomorem - jaké asi děláte struktury závodníkům v boulích nebo pro freestyle ?!? Kästle se stále chvástá, jak vyrábí závodní lyže pro Jízdy v boulích - ale technologové neumí vyhladit skluznice ?!? To jako fakt ?!?
Poslední odpověď byla - máme jinou filosofii ve výrobě lyží a Vaše změny v konstrukci jsou pro nás moc pracné - musíme vždy přenastavit linku !!!

Panebože kdo jim vzal mozek a logické myšlení podnikatele?!?
Chápete to jako já ?
Jakmile dělali lyže WEX - které jsou mimochodem dělané ve stejných formách jako lyže Sporten - museli přenastavit linky, aby mohli udělat kvalitní a skvělý model - a pak je zase přenastavovali ZPÁTKY na horší úpravy na lyžích SPORTEN !!
Posílal jsem jim tam léta vylepšení - zdarma testy - doporučení - ukázky... měli nastavené stroje na dokonalé výrobky, tipy na vylepšení - ale tihle mamelukové po vypadnutí lyží WEX z linky ji opět přenastavovali na horší kvalitu, horší výplně a horší profilování skluznic !

PROČ PROBOHA !

Dokonalá ukázka totální neschopnosti českého zaměstnance a podnikatele, kterému je úplně jedno, že má v ruce dokonalý výrobek - ale on prostě bude tvdrohlavě vyrábět horší kvalitu.
Lyže Stringer mají 10 let stále měkkou ochranou folii, stále jsou nepřiměřené měkké celkově, stále je na nic šílená, devastující podložka SP Carve, stále nemají hlazené skluznice které drhnou - jako Wolframy, které mají stejné problémy.
A zaměstnanci zuří, že s kvalitnějším výrobkem na zakázku mají "víc práce" - a tak se ? mstí ?, lžou v přímém přenosu a podvádí ve výrobě.

Kdybychom si lyže speciálně nezměřili na tvrdost - ani bychom nepřišli na to, že jsme platili jejich vyztužení, úpravu a materiál zbytečně - a v klídku by to prošlo.
"Ochcali jsme ho - a malá domů nám zůstala. Dyť na to stejně nepřijde, blbeček. Eště stroje budu přenastavovat, to víš že jo ...".

Jo - a vyjádření k chybějícím výztuhám? "Obsluha stroje asi zapomněla tam ty výztuhy vložit "

No - spletli se, to se stane - nemáme chtít nějaké změny, kdo to má uhlídat. Vždyť o co jde - jen o budoucnost jedné ubohé, malé značky...


Na a to je zatím všechno - snažím se dál, snad Vám i tahle změna u nás přinese něco nového.
I nadále u nás najdete W-exkluzivní úpravy lyží (standardních značek a standardní výroby) - výběr všeho, co se dá v této kategorii posbírat - a  i nějaké to doporučení ještě rozposílám - co je pro koho ten nej-model... a hlavně co je komu to nejpřiměřenější.

No a co bude ve standardní výrobě děs - to prostě opět skončí v "U nás nekoupíte" - smůla, bude tam i SPORTEN...

P.S.  - věděli jste, že technologové od Sportenu jsou v podstatě "nelyžaři" ?
Na dotaz, zda si někdy stoupli na ty jejich "zmršené lyže" alespoň na předváděcí akci - když už je detailně informuji o problémech - mi technolog zodpovědný za výrobu odpověděl - "Já moc nelyžuju a na takových lyžích už vůbec ne".
No - to je prostě NÁŘEZ !

Vopalecký

X

K ukládání nastavení a fungování všech funkcí webu využíváme vybrané soubory cookies. Plnou funkci webu můžete buď odsouhlasit, zakázat, ignorovat, nebo omezit vlastním nastavením. Více o cookies

Povolit všechny cookies
NASTAVIT COOKIES
Nesouhlasím s plnou funkcí