Prosíme - nepoužívejte v objednávkách a při registraci adresu GMAIL.COM !!

ESHOP
Lyže RaxSki - easy-carv
U nás nekoupíte
VARUJEME

Lyže RaxSki / STAKI - easy-carv

Více než lyže snowblade / skiboard?
Trvale nedostupné
Detailní popis
Parametry
Soubory a odkazy
Recenze

Článek vyjadřuje pouze názor prodejce - tedy můj názor podle mých zkušeností. Klidně si kupte co chcete podle Vašich zkušeností...

 Lyže nelyže - RAX nebo STAKI - aneb podvod století 

Modely tak trochu z rodiny snowblade / shorties se speciální úpravou zadní - vodící části. Jízda po hranách lyží, snowblade - speciál, extrémní lyžování - to všechno se hodí k tomuto modelu, vše se spojuje v jednom - RaxSki / nebo také STAKI. Co se však nehodí - je především spojení s novým heslem - REVOLUČNÍ LYŽE .... 

Úprava prý umožňuje vyjíždění variabilních oblouků na hranách podle potřeby lyžaře - od nejužších oblouků v pomalé rychlosti po dlouhé oblouky ve větších rychlostech.

 • délka 80+16 (odpovídá 130cm shortcarv)
 • Radius základ 6,5
 • 100/78/100

Proč u nás nekoupíte?

Především z důvodu klamavé reklamy zveřejňované k tomuto provedení lyží.
Tento model "lyží" je zásadně nevhodný pro výuku lyžování, pro sjíždění modrých sjezdovek nebo upravených svahů.

Proč?

Jednak konec uříznuté lyže strašlivě brzdí - a na modré sjezdovce jste nuceni se pořád odrážet / a jednak "lyže" nutí každého lyžaře do extrémních záklonů - jinak nelze s lyžemi zatáčet. Prostě musíte odlehčit delší špičky lyží, aby jste byli schopni s nimi pohybovat do stran.

Původní užitný cíl při vývoji prvních prototypů bylo sjíždění těžko dostupných tratí, sjezdovek s hlubokým a neupraveným sněhem a sjezdovek s extrémním klesáním.

K tomu byla vyvinutá koncová nástavba s křidélky, které umožňují lepší záběr konce lyží v hlubokkém sněhu a na prudkém svahu. Tahle konstrukce ale lyže celkově zatížila především finančně - pokud si uříznete u klasické krátké lyže její patku, namontujete si vázání ccca 10cm před konec lyže - pak získáte za pár korun na 100% stejné jízdní vlastnosti a stejné ovládání lyží, jak když si s sebou vezete litinovou koncovku za patou boty, která jen trčí do vzduchu a čeká na záběr v hlubokém sněhu nebo na prudkém svahu - pokud hluboký sníh a prudký svah není pod lyžemi, litina za lyží je absolutně k ničemu.

Více informací ZDEOdkaz

Zároveň nehodláme podporovat neseriozní jednání českého podnikatele při okopírování původního nápadu z Rakouska a přivlastnil si tak účelově nápad, který mu vůbec nepatří - a typicky česky začal samostatně vydělávat na odkoukaném a okopírovaném užitkovém vzoru - stačilo změnit malý detail v konstrukci, soud pak zakázal jenom používání názvu Rax - a přišly tedy STAKI. Made in CZ.... 

Co takhle odstranit z vozu Škoda Octavia zadní sedačky, a začít ji vyrábět pod vlastním patentem a značkou ?!?

Jakožto jedni z mála prodejců  jsme tyto modely lyží podrobili důkladným praktickým testům již v jejich vývojové fázi.

Dobrý nápad pro řádění v Alpských zemích, ve stržích a ve srázech ... ale...
Protože jsme pak po zavedení toho "vynálezu" do prodeje s úžasem sledovali  masívní kampaň zacílenou náhle na úplné začátečníky a výuku v lyžování právě zmíněnou českou firmou a naše jednoznačné závěry z vývoje i z testů jsou naprosto opačné - lyže není vhodná na výuku lyžování pro úplné začátečníky (tedy není vhodná na mírné svahy), nechceme nabízet zboží s naprosto jiným doporučením, než uvádí původní výrobce/dodavatel. Máme prostě své zásady.... a výuka lyžování je o lyžování = ne o RAXOVÁNÍ ...

Pro pochopení tohoto "podvodu na zákazníka" jsme vám připravili porovnání - přečtěte si ale nejprve další text....

Neférový a dobré jméno poškozující boj mezi vynálezcem této úpravy z Rakouska a jeho původním partnerem z dodavatelské Brněnské firmy nám nedává záruku spokojeného zákazníka - především ve spojení se silně přemrštěnými prodejními cenami brněnské firmy - začátečník NEPOTŘEBUJE lyže s koncovkou za x tisíc korun navíc - drahá litinová koncovka je na modré sjezdovce naprosto zbytečná, bez jakékoliv funkce a využije ji až lyžař až na prudších svazích a částečně při řezaném oblouku.

Začít můžete na obyčejných uříznutých lyžích u paty - a jízdní výsledek je naprosto stejný ! Viz přiložené video....

Zkoušeli jsme i rozdíl v řezaném oblouku na modré a červené sjezdovce mezi lyží s koncovkou a lyží pouze uříznutou - rozdíl NULA. Lyže se chovají úplně stejně, je na ně stejné spolehnutí a mají stejné vlastnosti. Koncovka za tisíce korun vám bude fungovat až na prudkém sklonu svahu nebo v hlubokém sněhu.

ČEŠI OPĚT UKÁZALI SVĚTU, CO JE TO PODNIKATELSKÁ ETIKA .....

Můj odborný názor po dlouhodobém testování - lyže Rax je speciálka na strmější a nebo hodně prudké svahy, hlubší sníh a zábavu pro dobrého lyžaře, modrou sjezdovku nemá ráda.
Proč?
Protože:

 1. na rovném svahu jsou zadní stabilizátory totálně K NIČEMU - jedou celou dobu ve vzduchu -
 2. protože přetížený konec uříznuté lyže za patou se ryje silně do sněhu a brzdí

Pokud chcete zažít na mírném svahu stejný efekt lehkého ovládání "revolučních lyží pro začátečníky", stačí jakoukoliv lyži dlouhou 100 až 130cm uříznout za patou vázání - a ušetřili jste až 7000,- Kč!

Rádi Vám tento model prodáme do vyprodání zásob za cca 1350,- Kč ...... v různých barvách :-)

Bude se na 1000% chovat naprosto sjejně, jako profi model STAKI za 9000,- Kč ( vroce 2022 už za 12000 - 14000,-   !!!

Viz. jízda na opravdu jen VZADU uříznutých lyžích, která se na mírném svahu pro začátečníky neliší vůbec, ale vůbec v ničem. Toto video jsme natočili s majitelem lyží skutečně jen uřízlých za patkou...

Není to náhodou na žalobu za klamavou reklamu a podvodné jednání výrobce, který na tohle přidá zbytečný odlitek, který je v pomalé jízdě (tedy pro začátečníka) nefunkční a nepotřebný a náhle máte podle jeho reklamy revoluční lyže - a cena se zvedne o tisíce korun?

A skoro na konec text převzatý od rakouského (původního) majitele patentu a zn. Rax:

" skirax.cz / Peterka / Ski Progress je důvodně podezřelý jako padělatel podle ust.§ 2 odst.1 písm.r) bodu 1 ZOS, neboť používá pro své lyže, hůlky, obaly, prospekty a webové stránky jméno SkiRAX, které je zaměnitelné s naší evropskou ochrannou známkou RaxSki ®.

Ještě k tomu nazývá tento můj vynález "poslušné lyže" a "vykastroval" z něho to nejlepší: středový břit, který suveréně řídí na tvrdých sjezdovkách. Asi ho brzo zažaluju u soudu, protože tím kazí dobré jméno lyží RAX. Lyže RAX nemají poslouchat jako pes, ale inspirovat jako nový partner, který tě svádí k netušenému dobrodružství."

Praha, 25.7.2011 Předseda českého patentového úřadu ÚPV s konečnou platností rozhodl, že ochranné známky "Rax" a "Rax v kruhu"  nepatří a nebudou patřit Peterkovi/Skirax. Rozkladový senát úřadu postrádá v Peterkově přihlášce "dobrou víru".
Senát uvádí m.j. "Absenci dobré víry lze charakterizovat jako nepoctivý úmysl na straně přihlašovatele, který jedná určitým způsobem, přestože si je vědom bezprávnosti svého jednání..."

Proti rozhodnutím patentového úřadu podal Peterka žaloby u Městského soudu Praha - obě byly zamítnuty 13.2.2012.
16.3.2012: Evropský úřad pro ochranné známky OAMI zamítl Peterkovi požívání původní známky "Rax" a "Rax v kruhu".

Takže ? Stačilo výrobek přejmenovat, nepatrně upravit - a máme tady revoluční lyže STAKI !!!

Námi testované prototypy původních lyží RAX  (naše  video z testování si kupodivu nárokuje někdo, kdo s těmito výrobky neměl v té době vůbec - ale vůbec nic společného ) byly kontrukčně odlišné od současných - dodávaných na trh.

Na rozdíl od současně prodávaných modelů byla  původní křidélka - fíny - funkční.. u současných seriových modelů jsou v podstatě mimo provoz, po celou dobu zatáčení (do náklonu lyže cca 20 stupňů na hranu) a pouze pomáhají v udržení předozadní rovnováhy při extrémním záklonu - sporadicky a opravdu jen v extrému.. Potvrzeno přeměřením a osobním zkoušením.
Kupte tedy tyto modely zatím u někoho jiného, my s doporučovaným využitím = "lyže vhodná pro začátečníky a absolutní nelyžaře na výuku lyžování a carvingu na mírných svazích" - prostě nesouhlasíme... tak jako s jednáním brněnského distributora, kterého prostě odmítáme podporovat! Pro mne je to pouze klamavá reklama.


U modelů RAX / STAKI musíte nejdříve pochopit nový lyžařský styl - RAXING.
A mít k tomu vhodné svahy = prudké a ideálně s hlubším sněhem. Tohle není klasické lyžování = lyžovat (tedy ovládat klasické lyže) se na tomto modelu nenaučíte - naučíte se pouze strašlivý záklon a stálé odpichování hůlkama.

Sjíždět svah - to jde, to ano. Ale za 6 - 9000,- si totiž koupíte na rekreační lyžování pro začátečníky na mírném svahu obyčejnou uříznutou lyži - litinové koncovky jsou tady k ničemu...

Raxovat - to ano. Za 6 - 9000,- si koupíte zábavný prostředek na sjíždění extrémních svahů, zábavu na hraně, jízdu v hlubokém sněhu a prudkém ledovci.....

Výuka lyžování - PROBOHA V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ - naučíte se Raxovat, sjíždět svah v záklonu a v neustálém neklidu "lyží", ve stálém záklonuodkaz při přetížení stehen a předních podkoleních vazů.

A pokud už umíte lyžovat - nebudete mít jiné problémy, než

 • směrovou nestabilitu špiček na tvrdém sněhu
 • pocitu "drhnutí pod patou" a hodně pomalou jízdu na modrých sjezdovkách, kde se v podstatě budete pořád jen odrážet.
 • klasickou lyžařskou techniku tady částečně využijete pouze pro modifikovaný řezaný oblouk - jenom se jí na tom nenaučíte :-) 

To je vše ke lži, kterou současný brněnský distributor zveřejňuje k tomuto výrobku pod značkou STAKI, především s cílem prodat co nejvíce výrobků i za tu cenu, že si lyžař koupí zbytečnost....
Prodejci, kteří na těchto modelech nikdy nestáli, nabízí tento výrobek pouze proto, aby jej prodali. I proto označili tento výrobek názvem REVOLUČNÍ LYŽE.

Pokud chcete koupit, doporučejeme nejprve vyzkoušet, a pak se rozhodnout. Možná budou vyhovovat PRÁVĚ VÁM :-)

VYUŽITÍ modelu (0 - 25): 
 • smýkání - klasické lyžování... 3%
 • jízda po hranách.....50%
 • raxing ....100%
 • triky sjezdovka .....0%
 • triky snowpark........0%
 • terén-hluboký sníh...........100++%
 • jízda v boulích........ 70%
 • rychlost......... 10%
 • klid v přímé jízdě .........0%
 • výuka lyžování ...........0%
 • zátěž  podle modelu
  VýrobceRAX
  Kopie z původní dikuze / Coula
  20.07.2018 09:39:26
  uživatel:
  Tak jsem dostal Raxi od manželky k vánocům,byl jsem natěšenej na svah.Nejsem žádný drobek,185cm a 120kg.Rád jezdím na snowbladech ale i na klasice.Jenže to co jsem zažil na "poslušných lyžích" byla hrůza.Nestěžuju si přímo na lyže,třeba jim ještě přijdu na chuť,ale na reklamu díky které je manželka koupila stím,že budou pro celou rodinu což bylo reklamováno.Své osmileté dcerce bych je rozhodně nedal,manželka jezdí jen modré sjezdovky.Takže aby byly využity peníze za lyže,ještě že byly ve slevě na akci,už vím proč,vzalo rodinné lyžování za své.Budu muset jezdit prudší kopce a uvidíme se možná jen u vleku. (reagovat)
  Kopie z původní diskuze / J.St
  20.07.2018 09:40:22
  uživatel:
  Musím se přiklonit k uvedenému textu - jezdil jsem na tom, a je to dost děs. Na rovinách to nejede, na sjezdovce se bez záklonu neobejdete. Zkoušel jsem uřízlé lyže - na 100% stejné jako tohle, co mi nabízeli za 5000,- . Opět další výsměch naší společnosti, tak jako podvody s prodejními akcemi pro seniory - prodat i to, co nepotřebujete - a za každou cenu. S případnou žalobou za klamání spotřebitele na 100% souhlasím! Jarda Starý - Vyškov (reagovat)
  přidat příspěvek
  X

  K ukládání nastavení a fungování všech funkcí webu využíváme vybrané soubory cookies. Plnou funkci webu můžete buď odsouhlasit, zakázat, ignorovat, nebo omezit vlastním nastavením. Více o cookies

  Povolit všechny cookies
  NASTAVIT COOKIES
  Nesouhlasím s plnou funkcí