Categories

Výuka lyžování

Seznam tématických článků
PŘÍMÁ VÝUKA LYŽOVÁNÍ - WEX-DSM
Sci-fi?Základy domaKalendář akcí   Další články budou následovat


Zábava / motivace / školní lyžování

Výuku metodou WEX-DSM (WEX - Přímá výuka lyžování) můžete využít také u našich dealerů.

 

Výuka lyžování u nás na Šumavě:
Termíny je nutné objednávat CO NEJDŘÍVE  - v kalendáři vidíte obsazené / volné termíny / výuka ŠUMAVA.
Vidíte skoro všude volno? To pořád neznamená, že v této době jsem schopen opustit vyřizování objednávek a distribuci lyží - ty mají vždy před výukou přednost. Pokusím se každopádně najít vhodný termín - případně Vás předám svým instruktorům.

Pokud tedy přivítáte naši společnost a vyjedete za námi na Šumavu, pak zde jsou naše podmínky:

Ceník výuky:

  • Cena za výuku lyžování je u mne základ pro 1 osobu 1490,- Kč za jeden výukový cyklus.
  • Za každou další osobu v jedné skupině do max. počtu 3 žáci je příplatek  490,- Kč.
  • Z důvodu exkluzivní výuky nerozlišujeme věkové kategorie, v ceně je také zapůjčení výukových lyží.
  • Výuka není časová – jeden výukový cyklus končí tím, že sjíždíte samostatně výukový svah v paralelním postavení lyží = bez nutnosti používat k zatáčení nebo brždění pluh.
    U žáků nad 8 let se učí tak dlouho, dokud žák není schopen samostatně a bezpečně sjíždět výukový svah. Pro 90% případů to je 2,5 hod.
  • Pro děti do 7 let platí výukové omezení na max. 2,5 hod výuky v jednom cyklu. Zde učíme pouze v lekcích.
    Bez záruky, že dítě bude úplně samostatně sjíždět výukový svah hned po první lekci – tady jde o zaučení (zaprogramování) dítěte a poučení rodiče pro další pokračování vespolečném lyžování, většina dětí ve věku kolem 5.ti let začíná sjíždět a řídit svoji jízdu samostatně bez jízdy v pluhu - tedy s lyžemi paralelně - „za vodičem“ za 45-60 min., úplně samostatně pak většinou lyžují 2-3 víkend - a to již pouze s pomocí rodičů.

Používáme exkluzivní výukový model základů lyžování využitelný i pro zábavu, motivaci a školní lyžování - "U NÁS LYŽUJETE ZA HODINKU"WEX-DIRECT Ski METHOD (WEX DSM)

Začátečníci se učí buď na lyžích snowblade (podle schopností, věku a váhy), nebo na SHORTIES (lyže do 140cm).

Speciální výukový model budoucnosti - tzv. Přímá výuka lyžování - zajišťuje v nejkratším možném čase zvládnout komplexní základy lyžování a hned v prvním výukovém dni (2,5 hod) samostatně sjíždět výukový svah v paralelním postavení lyží. Žáka není "zaměstnáván" zbytečným pohyby, které při ovládání lyží nepotřebuje.
Navíc používáme ve výuce světově ojedinělý prvek, který umožňuje naprosto novým způsobem (přesto je to pohyb u všech lyžařů na této planetě naprosto běžný) inicializovat oblouk a zahájit zatáčení přímo a rovnou v paralelním vedení lyží - bez nutnosti a trápení žáka přívratem = zatáčením v pluhu.
Výuka je tedy zaměřena na bezpečné sjíždění a zatáčení, bez použití výuky zatáčení v přívratu = pluhu.

Jeden z příkladů - výsledek výuky po 2 hod. - začátečník

Další příklad - stejný výsledek - opět 2 hod výuky

Zde výuka trvala pouze 1,5 hod

Školní lyžování - pomocný výukový program

Jak zabít dětské nadšení - tuto skupínku jsme při ukázkové výuce pro ZDŠ hned první den naučili naším programem bezpečně sjíždět svah - učitelé běsnili vzteky a na další dny jim metrové lyže zakázali používat - děti pak do konce kurzu již nelyžovaly...

Další ukázka čeho lze naším programem (bez pluhu) dosáhnout

Tento model maximálně progresívní výuky má přesně stanovený postup, vybudovaný na základě detailního rozboru fyzikálních zákonů a sil působících na lyžaře. Ve výuce se požívají pouze nejdůležitější a bezpodmínečně nutné pohyby a cviky a tento model výuky nemá zatím ve výukových postupech konkurenci.
Náš vlastní, vysoce účiný pohyb pro zahájení oblouku na plochách lyží, který není nikde v lyžařském světě zveřejněný, je světovým unikátem - z důvodu unikátnosti naší výuky a ochrany našich dealerů nebyl tento pohyb / prvek nikde zveřejněn a je využíván speciálně a pouze ve výuce DSM.
Pohyb umožňuje to, co lyžování doposud nezažilo - hned v první lekci Vás naučíme na 100% základy pro paralelní smýkaný oblouk, jízdu po hraně i jízdu v boulích - do dvou hodin intenzivní výuky jste schopen samostatně sjíždět výukový svah v paralelním postavení lyží.
Učíme se pomocí jednoduchých základních cviků - nejprve na místě, poté v pomalé jízdě.

Za cca 1-2 hodinky samostatně sjíždí začátečník ve věku od 10 do XX let svah v paralelním postavení lyží.

Tady se netrápíte a nezdržujete výukou zatáčení pomocí pluhu - a poté pracným odnaučováním tohoto nebezpečného zlozvyku!

Děti učíme až od 5 let - více k výuce malých dětí na speciálních informačních stránkách o výuce lyžování (momentálně v komplexní přestavbě). Výuka dětí probíhá metodou Neuro-Motion Programing. Na děti se v podstatě nemluví - pouze se stálým opakováním jízdy s využíváním speciálního inicializačního pohybu naučí řídit svoji rychlost a směr jízdy. Výuka trvá cca 50 - 60 min do zvládnutí samostatné jízdy ve snožné stopě.

Metoda výuky WEX - DSM / Přímá výuka lyžování
Tento model výuky umožňuje zvládnout jízdu s minimálním úsilím v co nejkratším čase.
Používáme vždy přiměřené lyže volené v závislosti na váze, síle a zkušenostech lyžaře. Tyto lyže pak kladou minimální odpor při zatáčení a ovládání i v pomalé jízdě (ve výuce) vyžaduje pouze sílu malého dítěte. I když trpíte třeba nadváhou a lyžování se Vám třeba díky vyšší věkové hranici nebo omezené fyzické výkonnosti stává téměř nedostupným - tudy vede cesta!

Výukový model je vysoce progresivní, světově ojedinělý, rychlý a spolehlivý - nabízíme nejjednodušší způsob výuky lyžování ověřený praxí i v zahraničí.

Na světě ojedinělá a speciální (naše vlastní) metodika  používaná u nás k výuce REKREAČNÍHO lyžování zaručuje začátečníkům zvládnutí základů lyžování v průběhu 1 - 2 hodin praktické výuky.
Absolutně jsme odbourali všechny pohyby, který nepotřebujete přímo pro ovládání lyží.
Nemáváme uschlými větvemi nad hlavou, nechytáme se za bolavé koleno s příšerným a nepřirozeným vykláněním trupu mimo osu jízdy, nestrkáme do Vás koštětem a ani Vás nenutíme točit před sebou pneumatikou z kočárku - "volantem". Každopádně Vás také neučíme zastaralou Francouzskou techniku, kde se oblouk inicializuje především horní polovinou trupu (viz jízda v pluhu).

Nereálné?
Nevěřte tomu - výuka u nás probíhá na jiných principech než znáte ze svahů od bezmocných instuktorů, kteří vůbec neví, co mají s klientem dělat - a tak dělají nesmyly! Pro nás - pracuje FYZIKA.

Podmínka pro úspěch?
Vaše lyže pro výuku by neměly být delší než 1,6 - 2x násobek Vaší váhy.

K výuce můžete využít také  sítě našich dealerů.

A nebo - možná Vám stačí pouze návod - výuka on-line?
Ne pouze rady - ale skutečná praxe - doma se naučíte základy, vybudujete první návyk - a na sjezdovce už rovnou jezdíte!


Poskytujeme praktické semináře (UČÍME JAK UČIT) i veřejným lyžařským školám, školíme a zaškolujeme instruktory lyžování do této metody a informujeme o možnosti využití modelu lyží snowblade a shorties  / BigBlade nejen k výuce carvingu - bavíme se na lyžích na solidních základech bezpečnosti a praktických zkušeností, učíme krátký oblouk pro terénní lyžování (jízda v boulích), zvládáme základní orientaci v jízdě, skocích a v terénu. Zkušenosti jsou konzultované i v zahraničních lyžařských školách zabývajících se podobnou činností.


Pokud Vás zajímá toto téma, pak na tomto webu najdete soubory informací, které můžete pročítat dlouhé hodiny - na dotazy odpovídáme pokud možno obratem, naše poradenství a zákaznická podpora se řídí pouze jedním heslem -

MY máme pouze JEDNOHO zákazníka - a tím jste právě TEĎ VY!


LŠ S-A - V.Vopalecký - Váš specialista na rekreční lyžování!

Více o výuce lyžování a ještě něco navíc se dozvíte na stránkách www.ski-akro.com

Naše produktová a designová značka

Logo lyže WEX