Prosíme - nepoužívejte v objednávkách a při registraci adresu GMAIL.COM !!

ESHOP

Tohle vás bude zajímat...

04. 03. 2020, 09:45


NAŠI SPECIALISTÉ

Aneb - některé české firmy stále žijí v hluboké totalitě...

Už v několika aktualitách jsem popisoval problémy se skluzností specifického druhu sněhu - čerstvý mokrý, na který svítí slunce.

Na takovém sněhu v podstatě není možné sjíždět a neexistuje na něj dokonalý vosk, který by problém "podrážení nohou" odstranil.
Je to obrovská výzva pro všechny výrobce vosků, protože tento problém převládá celosvětově - tedy - díra na světovém trhu jako hrom.
Dokonce i v alpských zemích jsem už zažil z důvodu pokrytí sjezdovky tímto sněhem její úplné uzavření - prý z důvodu bezpečnosti, protože sníh nebezpečně podráží nohy - na modro-červené uzavřené sjezdovce visela cedulka - LEBENSGEFÄHRLICH / ŽIVOTU NEBEZPEČNÉ.
Osobně vyzkoušeno - vjel jsem tam jen z důvodu vyzkoušení vlastních voskových směsí - účinkovaly na 60%, top jsem zatím nevyrobil.
A můžete na lyže patlat co chcete - nic nepomáhá.
 


Tak jsem se obrátil na jednu z českých firem, která se zabývá výrobou vosků.

Netřeba dodávat, že na svých stránkách výrobce vosků Skivo - made in CZ -  DRUCHEMAOdkaz - uvádí silná hesla - kopíruji:

 • KDO MAŽE, TEN JEDE
  Skivo jsou české vosky pro sjezdové i běžecké lyžování s 50letou tradicí.
  Vyzkoušejte, jak to s nimi frčí.
 • SKIVO JE PARTNER PROFESIONÁLŮ
  Skivo vosky jsou skvělou volbou pro profesionální využití. Máte obchod, servis nebo sportovní oddíl? Kontaktujte nás.

 • Druchema, jakožto tradiční česká, ale i moderní společnost evropského formátu, se snaží jít stále vpřed a zlepšovat po všech stránkách svoji práci a služby. Proto mezi přední cíle Druchemy patří uspokojení všech potřeb a požadavků zákazníka. A právě zde vzniká prostor pro zakázkovou výrobu, která momentálně patří mezi priority v aktivitách společnosti. Druchema má pro Private Label ty nejlepší možnosti a podmínky. Nabízí pevné zázemí výzkumného střediska se zkušenými odborníky v oblasti chemie a spotřební výroby, odborně proškolené vývojáře a techniky a další potřebné profesionály na svých místech.

  Máte nápad, produkt nebo jasnou představu a jen nevíte, kdo by mohl Vás mohl pomoci s realizací či testováním? Neváhejte a obraťte se na nás!
  Poskytneme Vám vývoj, testování, adjustaci v následcích oblastech:
  SPORT -     Vosky na sjezdové lyže, běžky a snowboardy
  + dalších 10 oblastí


Tak jsem se na naše specialisty obrátil.

Zde máte k dispozici kompletní komunikaci / jména a kontakty jsem z důvodu GDPR vynechal:


Dotaz:

-------- Původní zpráva --------
Od: WEX-SPORT
Datum: 16.02.20 17:02 (GMT+01:00)
Komu: @druchema.cz>
Předmět: dotaz - vývoj
 
Dobrý den.
Jsme malá soukromá firma zabývající se vývojem lyží a drobných doplňků.
V posledních letech se snažíme najít pro naše zákazníky jeden výrobek, který celá dlouhá léta na našich trzích chybí – prostě neexistuje.
Jedná se o spolehlivý lyžařský vosk, který plně odstraní „tahání za lyže“ na specifickém sněhu, který se objevuje především v posledních několika letech = čerstvě napadaný sníh při teplotách kolem nuly, který je v zápětí nasvícený sluncem.
V posledních třech letech se objevuje v souvislosti s tímto vysoce specifickým sněhem i vedlejší fenomén – i v oblasti ledovců se po napadnutí takového sněhu uzavírají dokonce sjezdovky z důvodu zvýšeného nebezpečí – sjezdovku nelze sjet ani po její úpravě, sníh doslova zastavuje lyže a podráží nohy. Takovou sjezdovku jednoduše několik dní neupravují – uzavře se a umístí se cedulka – „LEBENSGEFÄHRLICH“. Osobně vyzkoušeno, sjet takové místo na  lyžích je obrovský problém. A na sjezdovce je pouze napadaný čerstvý sníh…
 
Několik let se věnuji tomuto problému a zkoušíme celé řady vosků (děláme i speciálními výjezdy do Alp v letním období, pouze za účelem vyzkoušení vosku nebo směsi), abychom jej mohli nabídnout i našim zákazníkům.
Neporadili specialisté od Holmenkolu, od Swixu, od Voly atd. Všechny rady a odkazy na produkty - bez úspěchu…
Nejdokonalejší výsledky máme zatím po nanesení klasického tvrdého mýdla na skluznici, popřípadě „mazlavého mýdla“. Bohužel – dokonalý skluz vydrží pouze cca 100-200 m. Daří se nám i spojení této směsi s univerzálním voskem – ale výrobní proces  je náročný.
 
Dotaz tedy zní – byla by nějaká možnost spolupráce na vývoji takového produktu, který by mohl celosvětově odstranit tento problém?
Potýkají se s ním závodní sjezdaři – řeší se (bezvýsledně) při letech na lyžích – a hlavě při rekreačním lyžování je při posledním vývoji počasí (rychlé sněhové přeháňky za relativního tepla + následný násvit sněhu sluncem) tohle obrovský problém. Lyžaři to bohužel přikládají problémům v lyžích – a i to je pro nás při vývoji a prodeji značná překážka.
Poradíte? Případně – lze zapracovat na řešení?
Děkuji předem za zvážení – a za odpověď.
 
Hezký den - vyřizuje
Václav Vopalecký
WEX-SPORT Nýrsko
 


Reakce:

Dobrý den pane Vopalecký,

Vývoj v tomto oboru není v našich možnostech.
S pozdravem

Obchodní a marketingová ředitelka
Druchema 753/3, 100 31 Praha 10 - Strašnice
www.druchema.cz

V doprovodném emailu z laboratoře byla jednoduchá věta:

"Na toto opravdu nemám specializaci."


Pokračování v jednání - vloženo 9.3.2020

To mi nešlo do hlavy - Výrobce vosků nemá specialisty na vývoj vosků?
Ptám se tedy znovu:

From: Vopalecky WEX-SPORT
Sent: Wednesday, March 4, 2020 10:30 AM
 
Dobrý den – děkuji tedy za snahu – ale upřímně – Vám se tahle odpověď líbila?
Druchema opravdu nemá specialisty na vývoj vosků? Těžko se to chápe, především v souvislosti s nabídkou na stránkách Druchemy - cituji:

„Máte nápad, produkt nebo jasnou představu a jen nevíte, kdo by mohl Vás mohl pomoci s realizací či testováním? Neváhejte a obraťte se na nás! Poskytneme Vám vývoj, testování, adjustaci v následujících oblastech:
SPORT -  Vosky na sjezdové lyže, běžky a snowboardy“

 
Osobně tedy doporučuji tato hesla smazat. Pokud nemáme v prodeji úplně zanevřít na vosky SKIVO, doporučíte nám tedy osobně nějaký vosk z vaší nabídky, který odstraní uvedený problém?  Předem děkuji za informaci.
 
Hezký den - vyřizuje
Václav Vopalecký
WEX-SPORT Nýrsko


Další odpověď:

Sent: Thursday, March 5, 2020 1:40 PM
Subject: RE: dotaz - vývoj
 
Dobrý den pane Vopelecký,
 
Vývoj vosků tak, jak jej požadujete je skutečně nad naše možnosti. Testovat vosky na ledovcích při velmi specifických podmínkách (čerstvý sníh kolem nuly za svitu slunce) nechceme. Jedná se o velmi malou cílovou skupinu, na kterou se naše společnost nemůže z ekonomických důvodů orientovat.
Přesto jsme schopni zákazníkům nabídnout v oblasti vosků, které mají široké uplatnění, vývoj.  Naposledy jsme rozšířili ve spolupráci se sportovní katedrou ústecké  vysoké školy vosky o parafíny s fluorem.
Tuto sezónu dokončujeme testování speciálních čisticích roztoků na tulení pásy a smývacích roztoků s přídavkem fluoru. Kromě výše zmíněné katedry, vývoj spolupracuje s několika sportovními kluby a specializovanými servisy.
Naší cílovou skupinou je široká lyžařská veřejnost, která ocení základní nabídku tradičních vosků za dobré ceny. Naopak, pro závodní a profesionální lyžování, stejně jako pro okrajové specifické podmínky naše vosky nejsou určeny.
Věřím, že i přes chybějící nabídku speciálních vosků pro lyžování na ledovcích, v naší nabídce najdete vosky, které Vám poslouží
Přeji hezký den
 
M. V.
Obchodní a marketingová ředitelka


??? Asi mi špatně rozuměli - MY jsem přece všichni "široká veřejnost" - MY všichni máme tenhle problém - a to na celém světě. Nepožadoval jsem vývoj speciálních vosků pro lyžování na ledovcích !!!
Tak jsem dotaz upřesnil a problém rozepsal:

Sent: Friday, March 6, 2020 12:46 PM
Subject: RE: dotaz - vývoj
 
Dobrý den.
Mám dojem, že jste si z mého popisu problému přečetli něco jiného, než neuvádím – doporučuji tedy přečíst vše – více to rozepíšu.
 
Nepožadovali jsme na Vás testování vosků na ledovcích při specifických podmínkách – na to není nutné vyjíždět kamkoliv jinam, než kousek „za barák“ - na naše sjezdovky.
To, že jsem psal o našich výjezdech v létě na ledovec, je náš postup v rámci úspory času, protože zimy jsou v našich podmínkách čím dál tím kratší – testujeme tedy lyže i vosky i v létě, a na to musíme na ledovec – ne kvůli nějakému specifickému sněhu, který „jinde nenajdete“.
Pouze jsme se tam s překvapením setkali poprvé s tím, že kvůli tomuto sněhu uzavřeli i celou sjezdovku. Jinak je úplně jedno, kde leží tento druh sněhu – setkáváme se sním čím dál častěji VŠUDE.
 
Popisovaný problém řeší masově všichni lyžaři na JAKÝCHKOLIV sjezdovkách – tedy i v ČR a v sousedních zemích.
Jen uzavření sjezdovek (o kterém jsem psal) není v našich podmínkách reálné, protože tu jednu jedinou sjezdovku v místě většinou není čím nahradit. Byl to pouze příklad zoufalých postupů, se kterým jsem se setkal v Alpských zemích. U nás necháme lyžaře padat a klopýtat – hlavně když si koupí jízdenku.
 
Problém se v žádném případě netýká jen velmi malé cílové skupiny – je to problém celosvětový, problém milionů lyžařů -  znovu kopíruji:
„Dotaz tedy zní – byla by nějaká možnost spolupráce na vývoji takového produktu, který by mohl celosvětově odstranit tento problém?
Potýkají se s ním závodní sjezdaři – řeší se (bezvýsledně) při letech na lyžích – a hlavě při rekreačním lyžování je při posledním vývoji počasí (rychlé sněhové přeháňky za relativního tepla + následný násvit sněhu sluncem) tohle obrovský problém.“
 
Zdá se mi, že pokud budete moci nabídnout produkt, který vyřeší celosvětově JENOM všem  reprezentačním týmům jejich velký problém s tímto druhem sněhu, nebude to zrovna ztrátový obchod. To, že i naše reprezentace má s tímto druhem sněhu velké problémy a nedokáží jej vyřešit, dokládají jejich zprávy:
https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-zimni-sporty/291859/samkovou-v-mlze-tahal-snih-za-nohy-stejne-byla-suverenni.html
Tyto problémy nedokáží vyřešit ani skokani při letech na lyžích:
https://www.idnes.cz/sport/lyzovani-snowboarding/janda-pri-skakani-me-snih-tahal-za-nohy.A061127_222707_lyzovani_ot
Tady nepřímo mluví o tom, že závody na takovém druhu sněhu jsou přímo parodie – a to platí o všech závodech. V jakýchkoliv nadmořských výškách. Někde se to řeší posypáním trati solí, která změní konzistenci sněhu - ale ne všude to projde. Problém s tímto sněhem jsem prodiskutoval i s naší reprezentací skikrosu - v Akrobatickém lyžování - jehož jsem spoluzakladatel – ani oni nemají řešení. A nic z popsaných aktivit se neprovozuje jenom na ledovcích.
 
V našich podmínkách, pokud se objeví tento sníh, odchází celé houfy lyžařů ze sjezdovek – a to znamená velké ztráty i pro provozovatele vleků.
Opravdu se Vám zdá, že nabídnout celosvětově vyřešení tohoto problému všem provozovatelům vleků s tím, že jim dodáte do každé kasy a do lyžařského servisu tento výrobek na prodej – a oni jej mohou automaticky distribuovat při vzniku tohoto problému VŠEM lyžařům na světě, že to bude pro výrobce ztrátové?
Nebo je lepší čekat, až to vyřeší jiný výrobce?
V loňském roce jsme vyjeli na testování nových modelů lyží na Klínovec – a po jedné hodině trápení jsme vše zabalili a odjeli opět 150km domů. Lyže nebylo možné zkoušet, lyžování bylo přímo utrpení. Několikrát jsme se „balili“ i u nás doma – na Šumavském Špičáku.
Volala mi naše zákaznice přímo ze sjezdovky – Zadov - „Nemohu se dostat z kopce dolů, lyže nám hrozně drhnou a nejedou – drhne to celé naší rodině, a včera jsme měli lyže v servisu na navoskování – co máme dělat?“
Neumím jim prodat odpovídající výrobek za rozumnou cenu, protože prostě neexistuje.
Pomůže jediné – držet se ve stínu nebo na technickém sněhu – to je ale často nereálné a není to už o lyžování - ale o bloudění v bludišti se snahou se „dostat dolů“. A řešení – neexistuje.
 
Obrátil jsem se v první řadě s nabídkou spolupráce na českého výrobce.
Jsme schopni Vám pomoci při testování směsí i tím, že zajistíme výjezdy na sníh i v létě (nebudu mluvit o ledovci, protože Vás tato informace pomýlila – pokud to ale vyřešíme na ledovci, bude to řešení i pro všechny sjezdovky na světě).
Letní testování složí pouze k tomu, abychom mohli vyrobené vzorky vyzkoušet co nejrychleji - a i za optimálních podmínek.
Zkoušení může logicky probíhat i v našich podmínkách po celou zimu – pokud uvádíte, s kým všude spolupracujete, pak jim nabídněte tento výrobek k vyzkoušení – několik dní v roce se s ním setkají na 100% - a osobně v tom nevidím nic ztrátového.
My máme tu výhodu, že u sjezdovek bydlíme, lyžování a zkoušení lyží je naše práce – a můžeme si počkat na ideální podmínky a okamžitě sednout do auta – a zkoušet. Tak jako zkoušíme naše lyže na všech druzích sněhu a s mnoha různými druhy vázání.
Osobně tedy nevidím „nějakou“  ztrátu v následné expedici několika vagónů tohoto speciálního vosku  do celého světa, s dobrou reklamou, která nebude lhát (protože nám už bylo doporučeno několik řešení – vždy víceméně vylhaných, nic nefungovalo.. ).
 
Pokud máte ale pocit, že tento problém již dokážete vyřešit některým z Vašich současných výrobků – prosím o jeho doporučení.
Začnu jej obratem distribuovat všem reprezentačním týmům na světě, všem lyžařským areálům, všem lyžařským školám, rekreačním lyžařům a trenérům lyžování a závodníkům na běžkách - kteří mají úplně stejný problém. Stačí jenom v zimním období pustit v televizi dobře připravený spot. Na druhou stranu – pak mi asi bude vrtat hlavou, proč takový výrobek již nyní nepoužívá naše reprezentace ve sjezdovém lyžování, skokani při letech na lyžích,  ve skikrosu apod. – a proč se tedy neustále všichni trápíme tímto druhem sněhu.
 
Osobně jsem přesvědčen, že tento problém roste v poslední době se zvýšenou sluneční aktivitou, tedy spíš „se silnějším a agresivnějším slunečním zářením“  a díky oslabené ozónové vrstvě všude na světe – čerstvá sněhová vrstva tak za tepla reaguje jinak než dříve, získává jinou strukturu – a na to by bylo nutné reagovat složením vosku. Tuhle příčinu potvrzují i problémy “pod mlhou“ – agresívní sluneční záření jí často pronikne i bez přímého násvitu,– a vznikne problém. V poslední době také stále častěji sněží z vrchního – studenějšího proudění a sníh dopadá do teplejších oblastí – počasí je stále „teplejší“  - a problém je na světě. Když se přidá ráno sluneční násvit čerstvého sněhu, je lepší zůstat doma, neexistuje cenově dostupné řešení.
 
Nebudu Vás samozřejmě přesvědčovat, reakce na tuto informaci je pouze na Vás – jakožto na výrobci vosků.
Jedině výrobci vosků mohou tuto situaci vyřešit – nemusíte s námi ani spolupracovat – pouze zvažte vyplnění této obrovské díry na trhu.
 
Pokud je tohle všechno pro Vás ztrátové – obrátím se časem na jiného výrobce. Jenom jsem doufal, že s řešením přijde Česká republika – zároveň s „dostupnou cenou“…
 
Hezký den - vyřizuje
Václav Vopalecký
WEX-SPORT Nýrsko


Odpověď - velice stručná, hodná jména stále ještě socialistického podniku:

From: @druchema.cz]
Sent: Sunday, March 8, 2020 3:21 PM
Subject: RE: dotaz - vývoj
 
Dobrý den pane Vopalecký,
Děkuji Vám za zaslané informace a nabídku spolupráce.
V současné době neuvažujeme o rozšíření řady parafínových vosků, proto tedy doporučuji obrátit se na s Vaším nápadem na jiného výrobce.
 
S pozdravem
 M. V. Obchodní a marketingová ředitelka


Dobrá - rozumím tomu v duchu - "Jsem jen zaměstnanec, ne majitel, tak co bych si přidělávala práci".
Ale - odpověď na ideální produkt z nabídky SKIVO jsem zase nedostal, tak se ještě ptám:

8. 3. 2020 v 15:35, Vopalecky WEX-SPORT :

Dobrý den – děkuji za info. Jste tedy v současné době nám doporučit některý Váš produkt, který by všem lyžařům pomohl vyřešit popisovaný problém? Děkuji předem.

Hezký den - vyřizuje
Václav Vopalecký
WEX-SPORT NýrskoPřišla stručná odpověď už poslaná jen z mobilu / chápu ji jako - NEOTRAVUJTE:

Bohužel, ne.

Odesláno z iPhonuChápete to někdo ?!?

Mám pocit, že jsem mluvil s někým na úplně jiné planetě - nebo v jiné době.
Všechna silná hesla uvedená na stránkách výrobce - neplatí.

Výrobce, který vyrábí lyžařské vosky - a který nabízí spolupráci na vývoji v této oblasti - nemá zájem, možnosti a laboratorní specializaci na vývoj lyžařských vosků ?!?

Čekal jsem různé odpovědi - ale tohle mojí důvěru v české výrobce - a výrobky - opět srazilo až na dno. Osobně bych doporučoval, aby se DRUCHEMA k voskům Skivo vůbec nehlásila... U nás vosky SKIVO doprodáme - a pak je v naší nabídce už nenajdete...

Nějak ujsem v jejich složení ztratil důvěru.

V.Vopalecký

WEX


 

X

K ukládání nastavení a fungování všech funkcí webu využíváme vybrané soubory cookies. Plnou funkci webu můžete buď odsouhlasit, zakázat, ignorovat, nebo omezit vlastním nastavením. Více o cookies

Povolit všechny cookies
NASTAVIT COOKIES
Nesouhlasím s plnou funkcí