Upozornění Prosíme omluvte krátký výpadek v prodeji - možnost objednání zboží je pozastavená !!
 Pro nemoc musíme vyřizování objednávek odložit / prodej opět spustíme co nejdříve
Upozornění

ESHOP
WEX SoftMaxx 148 - Arktic Wood
Volba více vázání
SKLADEM
JINDE NEKOUPÍTE
vyrobeno v ČR Expedujeme ihned

WEX SoftMaxx 148 - Arktic Wood, Montáž vázání - s objednaným vázáním

UNI lyže - délka 148 / radius 14 m / L-XL / vázání podle vlastní volby / cena lyží bez vázání:
4 290,00 Kč (182.55 €)
Katalogové číslo: 4261-2
Záruka:24 měsíců
Cena bez DPH:3 545,45 Kč (150.87 €)
Cena vč. DPH:4 290,00 Kč (182.55 €)
Detailní popis
Jak objednat set
Parametry
Soubory a odkazy
Recenze

Montáž a seřízení vázání na tyto lyže Vám provedeme ZDARMA - pouze si musíte vázání přidat do objednávky / výběr nad tímto textem. Tento model v žádném případě neposíláme bez MONTÁŽE vázání.  


 Univerzální lyže WEX SoftMaxx 148 - Arktic Wood 

Skvělé, odpočinkové, stabilní a přitom stále lehce ovladatelná lyže v délce do 150cm

I zde máte možnost si vybrat kombinace s různým vázáním a tím si "doladit" jízdní vlastnosti na maximum.

Tento model lyží lze s několika výhodami osadit i stoupacím - skialpovým vázáním / nejdete ve volbě vázání. Získáte tak lehkou, lehce ovladatelnou a předvším velice univerzální lyži nejen pro lyžování, ale také pro jednoduchou turistiku.
Nejedná se o speciálku do hlubokého sněhu, ale díky délce a šířce pod botou velice spolehlivě unese lyžaře s váhou do 85kg i na poměrně vysoké a čerstvé sněhové pokrývce.

Univerzální model středně dlouhých lyží, které využije jak sportovně naladěný lyžař s váhou od 75kg do 100kg - pro ostré náklony a carvingové lyžování i ve velkých rychlostech (obzvlášť při osazení SPEED AdaptéremOdkaz otevírá nové okno ) - tak s nimi bude nadšený rekreační lyžař třeba již v pokročilém věku - pro úlevu a klidné sjíždění jakéhokoliv svahu - třeba i absolutně bez nároku na carvingový oblouk. Smyk a odpočinkové lyžování zvládá tato lyže doslova luxusně, ale pokud to na hraně umíte, pak vás tahle lyže velice mile překvapí.

Lehce ovladatelné a klidné lyže, skvělé především na upravené sjezdovce - nic si nevynucují a nádherně poslouchají. Opravdu jeden z nejklidnějších modelů v této délkové kategorii, který umí hodně odpustit - a zároveň skvěle vede a vládne ve smyku i na hraně.

Spolehlivé držení na hraně, měkký, hladký průběh příjemného a rychlého oblouku a 100% držení na hraně i při poměrně vysokém zatížení a při maximálních rychlostech. Pokud hledáte špičkovou carvingovou lyži, která není zbytečně dlouhá - a v dokonalé kombinaci s ideálním vázáním a za dobrou cenu - právě jsme Vám jednu připravili. Při osazení Speed Adaptérem tahle lyže překvapí obrovskou stabilitou a zvládá i hodně velké rychlosti.

Model v délce 148cm patří do nejdelší kategorie lyží v akci BEZPEČNÉ LYŽOVÁNÍ

Na lyžích o délkách okolo 150cm je schopen rekreační lyžař nejen dosahovat maximálních rychlostí, ale zároveň je dokáže ještě relativně bezpečně a lehce ovládat / při odpovídající váze od 75 do 98kg.

Parametry a složení lyží:

 • lamelové dřevěné jádro
 • snížený Twin Tip (více zvedlá patka než u standardních lyží)
 • 3D CAP povrch tvarovaný PU pod vysokým tlakem
 • jemně sametová ochranná folie Corund
 • úprava hran RELAX - tato délka má i při úpravě RELAX vynikající carvingové vlastnosti
 • nový druh speciální skluznice -  na bázi POLYPROPYLENU - NIVYLEN R*

*Lyže jsou osazené novými unikátními skluznicemi na bázi speciálně chemicky upraveného  POLYPROPYLENU, který má nižší vnitřní molekulovou vazbu, šedavě popelavou barvu, má nižší tavný bod a vyšší odolnost proti mechanickému poškození.
Ani po mnoha a mnoha kilometrech nebělá (ani bez voskování) a měla by být prý mnohem odolnější proti mechanickému poškození.
Skluznice má být také "klouzavější" - s obsahem speciálních vosků. Také při voskování tekutým voskem s "úděsem" zjistíte, že skluznice do sebe vosk částečně vsakuje.


Jízdní vlastnosti a konkrétní doporučení:
Tahle délka působí už poměrně "dospěle" a také se tak chová.
I tady máte po vyjetí pocit, že vás nějaká síla "postrčila" příjemně dopředu, i když větší třecí plocha už je cítit více než u krátkých variant. Použitá skluznice na tomto modelu funguje velice příjemně.

Tento model lyží už potřebuje svoje zatížení - pak ukáže svoji obrovskou přednost i na extrémě přemrzlém a tvrdém ledu - lyže drží na hranách i na sklovitém povrchu jako přibitá (ovšem jako každé lyže vyžaduje udržování hran a odpovídající zatížení), jenom silné svištění a drásání hran brousících povrch ledovce upozorňuje, že nejedete po sněhu. Tahle délka tedy samozřejmě vyžaduje dostatečné zatížení, i když lyže má příjemně měkké špičky a patky.

Odpovídající zatížení pak zajistí příjemnou reakci na jakýkoliv povel, spolehlivé zahranění na ledu, tvrdém přemrzlém sněhu i stabilní jízdu v oblouku po hranách i přes střídavé povrchy (led / sníh / měkčí sníh / boule) - pro rekreační lyžování je opravdu velice příjemná především pro lyžaře, přecházejícího z púoměrně dlouhých lyží = nad 160cm - na něco lehčího a kratšího, ale splnou stabilitou. Lyže je stabilní i na měkčím podkladu, i při hodně velkém zatížení na hraně - vysoká torzní tuhost zajistí 100% záběr hran.

Lyže jsou lehce ovladatelné ve všech druzích oblouků, patky příjemně a měkce hladí sníh při krátkých smýkaných obloucích řízených pouze nohama, a umí i citlivě "zabrat" pro přibrždění, nebo přechod na stabilní jízdu na hraně. A tady je pak teprve ta správná královna.
Měkce naladěné špičky lyží dokáží měkce kopírovat nerovnosti a s obloukem vedeným po hranách nebudete mít problém ani na nerovném povrchu. Lyže si zachovala překvapivý klid v přímé jízdě. S touto délkou si už lyžař může dovolit i hodně velkou rychlost a na držení na hraně se dá opravdu spolehnout, předevím při osazení SPEED adaptérem .

Fascinující je záběr hran v carvingovém oblouku - větší radius už vyhovuje především na volné a dlouhé sjezdovce a ve vyšších rychlostech. Oblouk vede lyže bez extremního přetížení naprosto spolehlivě i v hodně rychlé jízdě. Při osazení stabilizátorem se ve stabilitě v oblouku lyže vyrovná délkám kolem 170cm.

Celkové hodnocení:
* lyže dokonale doplňují celou řadu "bezpečných lyží" v oblasti kratších carvingových / rekreačních lyží. Díky délce 148 cm a rekreačním parametrům se lyže dostaly na skutečnou špičku v jízdních vlastnostech v kategorii rekreačního lyžování - za poměrně příznivou cenu.

* jemně sametový povrch ochranné folie působí velice příjemně, 3D profil zaručuje výborné držení lyží na hraně.

* délka 148 bude vyhovovat každému, kdo hledá lehce ovladatelný a klidný rekreační model lyží ve váhové kategorii od 75 do 110/120 kg. Ideální řešení pro toho, kdo hledá klasické, lehce ovladatelné kratší lyže, velice příznivou cenu a potřebuje lyži, která především na ledových plotnách nezklame - zároveň dosahuje výbornou stabilitu i v rychlejší jízdě.

* díky 3D profilu a jádru s  dřevěnou vložkou a příjemné torzi dosáhl model fantastickou stabilitu na hraně. Model o délce 148 lze doporučit pro váhové kategorie od 75 do cca 110/max 120 kg, rekreační lyžování, kombinaci základních smýkaných a carvingových oblouků.

* s čím můžete pocitově srovnávat? Shodli jsme se s majitelem lyží Atomic Doubledecker 175, že tohle - umí pocitově to samé!

Profil toho kdo mne kupuje:
Moje hodnocení - carvingová královna - nejraději peláším pekelnou rychlostí na hranách a potřeboval jsem lyže, na které se v náklonu a v tahu na hraně mohu spolehnout. Mám kolem sta kil a sžil jsem se s touhle lyží po několika metrech.

Lyže jsem si okamžitě doladil montáží Speed adaptéru pro nejvyšší stabilitu a stabilní oblouk i ve vyšší rychlosti a kombinace všech klasických carvingových i smykových oblouků + excelentní držení lyží na hraně i na čistém ledu - to je to, co jsem u lyží hledal. Vyblázním se úžasně i v boulích, na prudších svazích a i hezky na hraně krájené oblouky v menší rychlosti jsou hodně příjemné. Širší lyže umožňuje i v prudším svahu výborné zhranění. Přímou jízdu a i rychlou jízdu po plochách tenhle model zvládá již jako klasická lyže i v delším provedení.

Vykrajuji oblouk za obloukem - příjemná je vyriabilita oblouků - ani smýkaným a krátkým obloučkům se tenhle model nebrání - je radost je sázet jeden za druhým.

Je naprosto skvělé, že ani v přímé jízdě lyže nikam nevybočují - nereagují na boční vykrojení.
Lyže stabilně a měkce vede v oblouku a i prudce zabrzdit s touhle lyží na několika metrech ve větší rychlosti není problém - vylepšená torze širších lyží s měkčím dřevěným jádrem a delší ptou o kterou se dá naplno opřít - to je úžasná kombinace kterou si pořád dokola vychutnávám.
Tento model je neskutečně rychlý - především díky absolutně nové a skvělé vysokomolekulární skluznici a širšímu provedení dosáhl obdivuhodného skluzu. Oblouk drží lyže stabilní, lyže si nehledají svůj směr - oblouk je dokonale variabilní v závislosti na rychlosti a naklopení lyží.
Kombinace měkčí provedení - tvrdší torze umožňuje stabilnější a citlivý nástup do oblouku a jeho vedení na hraně. Oblouk vedu jenom myšlenkou, špičky nejsou srážené nerovnostmi ani při bočním dlouhém smyku - měkce je překonávají a pata je schopna kdykoliv ostře zahranit.

V rychlostech okolo 80km/hod je lyže sice relativně hodně klidná, ale měkčí a kratší špička je už cítit - nejedná se o závodní lyže, a tak je třeba k tomuto modelu i přistupovat.

Vždycky mne rozčiluje, když lyže na ledové plotně ustřelí - tady jsem našel řešení - sníh nebo led před špičkou lyže přestávám po několika metrech vnímat a ledové plotny se staly i pro mne jen tvrdší variantou sjezdovky. Ale - na to potřebuje tahle délka svojí váhu lyžaře (nad 90 kg)...

* * *

Pro pohodové rekreační lyžování se sportovním nádechem - i jako odpočinkový model pro starší generaci -  je tento model výborná volba.

Díky několika délkovým variantám tohoto modelu určitě najde každý rekreační lyžař to nej. pro pohodové rekreační lyžování, výuku lyžování, zábavu na sjezdovce, ve snowparku i pro jízdu na hraně - výuku i rekreační a sportovní jízdu.

Využití modelu:

 • carving ....100+%
 • klasické lyžování....100%
 • triky na sjezdovce ...40%
 • triky snowpark ..20% (podle zatížení, pro váhy do 80kg 80%)
 • jízda v boulích ......100%
 • terén, měkčí sníh .....90%
 • rychlost .................100%
 • klid v přímé jízdě ......90%
 • ideální zatížení 75-110kg
  Prodej pouze v setu!!
  Váha 1 lyže bez vázání1180 g
  Konstrukční radius14 m
  Délka celková148 cm
  Optimální zatížení85-110 kg
  Pro odpočinkové lyžováníAno
  Pro výuku lyžováníano
  Váha lyžaředo 115/120 kg
  MateriálJádro topolové dřevo / laminát / pěna Poly Fly
  Pro zábavu snowparkNE
  SkluzniceNR - černá
  Pro sportovní lyžováníomezeně
  Pro zábavu sjezdovkaomezeně / Twin Tip
  Šířka lyžíSkutečně naměřeno špička 113 / střed 80 / pata 102 mm
  Speciální úpravaSnížený Twin Tip + zesílené hrany a skluznice
  Délka aktivní skluzniceto co jede po sněhu 127 cm
  Radiusvyjetý 15-16 m
  VýrobceWEX
  TvrdostXL
  Prošlo naším testemANO - v popisu zboží
  Zde můžete vložit Váš příspěvek k textu / dotazy k produktům odesílejte přes Kontaktní formulář v dolní části stránky
  přidat příspěvek
  1. Vyberte si vázání ze seznamu nad tímto textem, nevkládejte do košíku
    
  2. Vložte do košíku lyže
    
  3. Vyskočí Vám nová tabulka se seznamem vázání - vložte do košíku vybrané vázání
    
  4. HOTOVO - v košíku jsou lyže i vázání
    
  5. Údaje pro seřízení pak zadáte u vybraného vázání v košíku před odesláním objednávky
  X

  K ukládání nastavení a fungování všech funkcí webu využíváme vybrané soubory cookies. Plnou funkci webu můžete buď odsouhlasit, zakázat, ignorovat, nebo omezit vlastním nastavením. Více o cookies

  Povolit všechny cookies
  NASTAVIT COOKIES