PROTISKLUZOVÉ HŘEBY
na podrážky bot
DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA NA HŘEBY
/upgrade WEX/
Po výměně originálních plastových špuntů za ocel/Alu nýty - hřeby Vám v budoucnu vyměníme zdarma kdykoliv po opotřebování až 3x za sebou = záruka po celou dobu životnosti gumy - platíte pouze poštovné k nám a zpět ....
Až nebude do čeho hřeby vnýtovat (prasklá nebo rozpadlá guma), logicky je po záruce :-)
Na gumový nosič hřebů (botičku) platí standardní záruka 24 měsíců - skladujte mimo světlo ve tmavém prostoru !
Hřeby u tohoto provedení jsou vyměněné za stabilnější ocelové hlavy v hliníkových nýtech:

Výrobní vada / NEKUPOVAT - žluté plasty se okamžitě vytrhají a rozlámou:

Pro velikost bot 43 - 48 (8 - 13) = pro dospělé
Měřená maximální podrážka (měřeno chodilo od paty ke špičce zvenku boty) - cca 34cm
(Pokusně použito i na délku 36cm, ale již pouze hodně velkou silou)
Menší velikost návleků zde
Použití:
- pro sáňkaře
- pro pomocníky při vyprošťování aut
- pro pohyb na kluzkém povrchu (led, sníh, tráva, mokré dřevo / kameny)
- pro koloběžky v zimě a v lese
- ocení i vlekař, horská služba, lékař...
Složení:
- pryžový bezešvý skelet
- 6x ocelové hřeby v hliníkových nýtech
- přední plastová spojka (není nutné používat)
Popis použití:
Tohoto skvělého pomocníčka jsem prostě musel sehnat... Uvažoval jsem o něm již dlouho, a tak Vám nyní mohu nabídnout za skvělou cenu něco, co čas-od času opravdu oceníte.
Každopádně POZOR ! - v obchodech běžně seženete podobné provedení - tedy popravdě originál. Ten se vyznačuje především tím, že - není k ničemu....
I my jsme nejprve nakoupili původní provedení ( = žluté plastové uložení hřebů), kde jsou malinké ocelové hřeby vsazené do žlutých plastových lůžek - !! stačilo deset metrů chůze !! - a hřebíčky vypadaly - a plastové držáčky se rozlámaly - a vypadaly všechny postupně z gumy....
Provedli jsme tedy upgrade WEX
- plasty pryč, a do otvorů se nanýtovaly nýty s širokou hlavou a ocelovými hřeby. Nelze vytrhnout - nelze poškodit. Fungují skvěle, každopádně počítejte s tím, že návleky nenahradí obuv - je třeba je používat pouze pro stanovený účel = vyproštění, překonání náledí, popřípadě využití při sáňkování.
Zkoušeli jsme je na delší tůře zasněženým lesem - vše je sice nyní funkční i dlouhodobě, ale návleky se při bočním zatížení občas posunou na botě - a je třeba je občas srovnat.
Docela mne překvapila i možnost použití na koloběžce - zatím nevím, kolik toho vydrží guma sama o sobě, ale při zkouškách v lese se odráží úplně jinak - bota jinak často při odrazech podklouzne na trávě nebo jehličí - na polních a lesních cestách jsem neměl problém, jízda a odrazy skvělé. Čas od času je nutné botičku narovnat - ale když počítám s výletem do přírody, už si vozím v batohu návleky....
Pro nazouvání na větší botu počítejte z počátku s nutností větší síly, také chůze na tvrdém povrchu není právě luxusní - ale tam, kde pak stojíte jako tvrdý Y a nevíte jak a kudy dál (kolem auta v zimě, při vyprošťování, tlačení, tahání ... atd.) , pak právě tohle oceníte a je vám jedno, že pro navlečení tohoto "pomocníčka" potřebuje trochu síly a trpělivosti - doporučuji pro dokonalé usazení provádět poprvé na sundané botě.
Pro menší velikosti bot návlek pohodlně natáhnete i na botu na noze (např. tuhle velikost pro podrážku 30cm - ideál) - právě tak jako při každém dalším použití. Guma se trochu uvolní a roztáhne - a je po problému.
Každopádně doporučuji návlek nejprve doma vyzkoušet - v klidu a v teple.
Co především pomůže (u delších podrážek), je ponechání návleků min. přes noc na botách - materiál návleku je z poměrně tuhé pryže a je hůře poddajný - má ale určitou "tvarovou paměť". Kaučuk nemá při prvním použití ideální roztažnost, teprve opakovaným pohybem "změkne".
Návlek lze natáhnout i na botku značně větší, než to na první pohled vypadá.
U delších bot doporučuji si dát práci - pěkně usadit na volnou botu - a nechat přes noc "narůst". Další používání je pak o 40% pohodlnější.
S velikostí 43-48 však nebudete mít problémy, u této délky je již roztažnost pryže poměrně velká.
A kde tohle využijete?
- Každopádně mám jeden pár v autě - nejednou na horách (kdekoliv - v zimě i v létě) přišla situace, kdy jsem musel s čímkoliv pohnout - popotlačit sousedovo (nebo svoje) auto, karavan na trávě, odtlačit padlý strom, vyprostit havarované auto, vyjít z parkoviště po náledí nebo po umydleném sněhu nebo mokré trávě 5x k hotelu a zpátky pro zavazadla, lyže atd... V klasických botách - a na náledí - dost problém.
.
Především pro vyprošťovací práce v zimě - NEOCENITELNÉ ! I manželka a děti mají najednou při tlačení auta sílu :-)
Pokud máte delší nohu, doporučuji návleky uchovávat v "našponovaném" stavu = třeba navlečené na starých botách pod sedačkou. V případě nouze - hup do hřebů...
Lze s nimi i celkem bezproblémově (nouzově) řídit - pata je volná, nemůže se zaseknout a hřeby na špičce sice cítíte, ale tak moc zase nepřekáží....
.
- Při sáňkování - vybral jsem návleky, kde hřeby nejsou na patách. Při sáňkování a popotahování dětí na svahu - na saních a na "pekáči" = plastových bobech - NEOCENITELNÉ !
V pohodě táhnete jako kůň, žádné velké podsmekávání - a dolů lze bez problémů brzdit a řídit volnou patou... Doporučuji. Občas je sice budete muset na noze rovnat - ale podklouzávání klasických podrážek je pryč.
-
- Při výuce lyžování nejmenších dětí - věčné tahání a tlačení dětí do kopce na kluzkém svahu je prostě problém - lze ho poměrně pohodlně a jednoduše vyřešit.
A použití pro děti při sáňkování? Hodně jsem to zvažoval a záleží na situaci - snad jen pokud sáňkují sami, nebo jako nouzi pro chůzi, tahání čehokoliv na sněhu, ledu, při turistice - na saně a na boby bych jim to asi nedal, především pokud se kolem nich pohybují ještě další děti....
.
- Při turistice - kolikrát jste se dostali k potoku - a přes vodu leží jen mokrá kláda.... natáhnout hřeby - a pomalu a opatrně přelézt na druhou stranu - při troše opatrnosti to není problém.
A na kamenech? I tady je to výborný pomocník, především při překonávání vodních toků - opravdu to drží až do krajnosti (pokud používáte vhodnou velikost = nesmí být volné). Pokud je kámen hodně tvrdý a vyleštěný, pak to samozřejmně klouže - ale v 60% pomůže.
I mokrá tráva na svahu dokáže klouzat - a z kopce dolů je to jako led -při výstupu nebo sestupu tahle malá "gumička" složená v turistickém batohu opravdu může i zachránit život.....
Určitě sami narazíte na situaci, kdy i Vás napadne - no kdybych měl právě teď u sebe ty hřeby ....
A - za tu cenu ?